GeriTeknoloji Ankesörlü telefonların artık yüzüne bakan yok
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ankesörlü telefonların artık yüzüne bakan yok

Ankesörlü telefonların artık yüzüne bakan yok

Bir zamanlar vatandaşların yakınları ile konuşmak için önünde kuyruklar oluşturduğu ankesörlü telefonlar teknolojiye yenik düştü.

Türkiye’de ilk olarak 1980’li yıllarda şehrin en işlek ve kalabalık caddelerine kurulan ankesörlü telefonlar artık tarihin tozlu sayfalardaki yerini aldı. Zamanında vatandaşların hasret gidermek için önünde uzun kuyruklar oluşturduğu telefon kulübeleri ise şimdi yalnızları oynuyor.

Kurulduğu ilk günlerde büyük, orta ve küçük tip jetonlarla kullanılan sonrasında kartlı sisteme geçen ankesörlü telefonlar, teknolojin ilerlemesi ve cep telefonu kullanımının hızla yaygınlaşması sonucunda kullanılmaz hale geldi. Şimdilerde sokak ve cadde üzerinde hala bulunan telefon kulübeleri ve ankesörlü telefonlar, hafızalarda birer anı olarak kaldı.

Ankesörlü telefonların artık yüzüne bakan yok

Ankesörlü telefon elbette yalnız değil. Bugüne dek üretilen pek çok teknoloji zamana yenik düştü ve yerine daha yenileri geldi. Walkman'ler yerini MP3 çalarlara, MP3 çalarlar da yerini yine telefonlara bıraktı. Akıllı telefonlar, günümüzde pek çok işleve sahip olduğundan kullanıcılar ayrıca bir cihaz satın almaya gereksinim duymuyor.

Bugünün şartlarında değişen teknoloji, gelecekte de dünyayı değiştirecek ve bugün büyük ilgi gören teknolojilerin yüzüne yarın bakmama ihtimalimiz hayli yüksek.

2020 yılının en iyi oyunu: Assassin's Creed ValhallaUbisoft'un geçtiğimiz haftalarda satışa sunduğu; PC, Xbox One, Xbox Series S|X, Sony PS4, PS5 dahil tüm platformlarda sorunsuz oynanabilen Assassin's Creed Valhalla, kullanıcılarına uçsuz bucaksız bir dünya sunuyor. Yan görevlerle birlikte 100 saati aşkın muhteşem bir oyun deneyimi sunan Valhalla'yı inceliyoruz.(Sponsorlu İçerik)
False