GeriTeknoloji Anadolu'nun Teknoloji Girişimi ödülünü aldı Londra'ya gitti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anadolu'nun Teknoloji Girişimi ödülünü aldı Londra'ya gitti

Abone Olgoogle-news

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UK Trade & Investment) tarafından düzenlenen GREAT Startup Yarışması’nda “Anadolu’nun Teknoloji Girişimi” seçilen AloTech, Birleşik Krallık’ta yapacağı yatırımlar için temaslara başladı.

“Anadolu’nun Teknoloji Girişimi” AloTech, temaslarda bulunmak ve iş birlikleri kurmak için Londra’da!

Çağrı Merkezi hizmetlerini “buluta” taşıyarak kurumların dış kaynak maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen Türk girişimi AloTech, Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UK Trade & Investment) tarafından düzenlenen GREAT Startup Yarışması’nda “Anadolu’nun Teknoloji Girişimi” ödülüne layık görülmesinin ardından, yarışmada ödül alan diğer 4 şirketle birlikte Londra’yı ziyaret ediyor.

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu tarafından organize edilen ve 17 Ocak’a kadar sürecek olan ziyarette AloTech, Birleşik Krallık Başbakanı David Cameron'ın Ticari İlişkiler Danışmanı Chris Hopkins ve Teknoloji Danışmanı Daniel Korski ile Downing Street'teki Başbakanlık Ofisi'nde bir araya gelecek. Şirket yöneticileri daha sonra Birleşik Krallık Başbakanlığı Türkiye Özel Ticaret Temsilcisi Lord Janvrin ile bir araya gelecek. AloTech ve Great Startup Yarışması’nın diğer kazananları Londra’da Birleşik Krallık’taki potansiyel müşteriler ve Britanya’nın önde gelen yatırımcılarıyla da bir araya gelme fırsatını bulacak.

AloTech CEO’su Cenk Soyak Londra ziyaretiyle ilgili şunları kaydetti: “AloTech olarak, Bulut Çağrı Teknolojisi’ni geliştirmeye yönelik çabalarımız sürüyor. Türk girişimlerini destekleme amacıyla düzenlen yarışmada Anadolu’nun Teknoloji Girişimi ödülünü aldık. Yarışma kapsamında düzenlenen bu seyahatte Bulut Çağrı Teknolojisini ve diğer girişimlerimizi Birleşik Krallık kamuoyuna tanıtırken işlerimizi büyütmeye yönelik önemli iş birliklerine imza atacağımızı da düşünüyorum. İngiltere pazarından potansiyel müşteri ve iş ortaklarıyla demo çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2015’in ilk çeyreğinde İngiltere operasyonumuzu hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

AloTech, Anadolu’nun Teknoloji Girişimi ödülünü 27 Kasım Perşembe günü İstanbul Grand Wyndham Otel’de düzenlenen törende Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner’ın elinden almıştı.

False