GeriTeknoloji AMD GAME! duyuruldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AMD GAME! duyuruldu

AMD GAME! duyuruldu
refid:8998952 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

AMD, oyuncuların kendilerine en iyi uyacak mükemmel yüksek çözünürlüklü (HD) PC'yi tasarlamalarını sağlayacak AMD GAME! adındaki projesini duyurdu.

AMD GAME! platformu çok çekirdekli işlemcilerle, HD dijital ortamını ve gelecek nesil grafik işleme gücünü tek bir pakette sunuyor. Programa destek veren Acer, Alienware, Logitech ve Microsoft, AMD ile bu konuda güçlerini birleştiriyor çünkü bu paket sayesinde anahtar teslim bir "Oyun için uygundur" PC'si geliyor.

Jon Peddie Araştırma Grubunun raporlarına göre, geçtiğimiz yıl satılan PC'lerin 2/3'ü konu oyunlara gelince çok temel seviyede kalıyor. AMD'ye göre ise, AMD GAME! ile kullanıcıların PC oyunlarını en iyi seviyede oynamaları için donanım bilgilerinin çok yüksek olmasına gerek kalmayacak. Bir diğer deyişle, "Acemiler için oyun bilgisayarı"  kavramı, bu bilgisayalar üzerindeki AMD GAME! logolarıyla tescillenecek.


Donanımlarda da AMD GAME!
AMD GAME! logosu sadece PC'lerin üzerinde değil, her bilgisayar parçasının üzerinde de olacak. Böylelikle, kullanıcılar kendi bilgisayarlarını da toplarken AMD GAME! uyumlu olup olmadıklarını görebilecek. Ayrıca AMD GAME! logosunu taşıyan PC'ler, AMD Phenom ve gelecek AMD Turion Ultra, Athlon ve ATI Radeon HD 3000 serisi grafik işlemcilerini barındıracak.

Microsoft'un "Vista Capable" ve "Vista Ready" logolarıyla Vista için yaptığını bu kez AMD, "AMD GAME!" adı altında yapmış görünüyor. Konsollardaki oyunların standart donanıma ve oyun yapımcılarının sadece bu donanıma göre oyun yazmalarıyla uyumsuzluk sorunlarının olmadığını düşünürsek, ileride PC oyunları için de böyle bir standarda ulaşılması mantıklı görünüyor. AMD ve ortakları hangi PC'lerin hangi oyunları oynatabileceğini kullanıcılara nasıl göstereceği de merak konusu. Çünkü bir Half-Life 2 ile Crysis oyun konfigürasyonları birbirinden çok farklı olabilir.

 

False