Alcatel Shine Lite Türkiye'de! İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel Shine Lite Türkiyede İşte özellikleri ve fiyatı

Alcatel'in yeni telefonu Alcatel Shine Lite nihayet Türkiye'de! Peki Shine Lite hangi teknik özelliklerle geliyor ve fiyatı ne oldu?

Haberin Devamı

Cam ve metali harmanlayan, günümüzün iç tasarım ve mimari trendlerinden ilham alınarak tasarlanan Alcatel akıllı telefon dayanıklı metal bir çerçeveyi 2.5D camla birleştiriyor. Tüm özelliklerini 7,45mm ince bir gövdede toplayan akıllı telefon kolayca cebe giriyor.

Alcatel Shine Lite Türkiyede İşte özellikleri ve fiyatı


Shine Lite'ın önemli özelliklerinden biri, kullanıcılara sayısı beşe varan farklı uygulamalar için parmak izlerini atama ve akıllı telefon bekleme modundayken bu uygulamaları anında açabilmelerine olanak tanıması. Kullanıcılar, cihaza entegre edilmiş tarayıcıya parmaklarını dokundurarak, en sevdikleri uygulama ve oyunların kilidini anında açabiliyorlar. Parmak izi özellikleri Safebox ile kullanıcının kişisel bilgilerini de koruyor. Bu ek güvenlik katmanı, hassas nitelikteki fotoğraflar, videolar ve belgelerin sanal bir kasada saklanmasını sağlıyor.

Alcatel Shine Lite Türkiyede İşte özellikleri ve fiyatı
Alcatel Shine Lite, arkasında bulunan 13MP, çift tonlu flaş lensi ile doğal aydınlatmalı ve iyi görüntüler üretiyor. 5MP flaşlı ön kamera ise özçekimler için hayli iyi görüntüler elde ediyor. Faceshow özelliği özçekimleri kısa sekanslarda bir araya getirerek ilginç videolar oluşturuyor. Splitcatcher işlevi ise kullanıcıların farklı parçalardan fotoğraf kolajları oluşturmalarını sağlıyor. 

1 Şubat itibariyle 999 TL'den satışta olan Shine Lite ayrıca, Alcatel’e özgü Gesture Shot özelliğine de sahip. Bu özellik sayesinde kullanıcı “V” işaretini yaparak anında fotoğraf çekebiliyor.

 

Haberle ilgili daha fazlası: