GeriTeknoloji Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti

Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti

Acer, içerik üreticiler için özel olarak tasarlanan cihazlardan oluşan ConceptD serisini yeni monitörler, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla genişlettiğini duyurdu.

Seriye eklenen modeller arasında, sık seyahat eden içerik üreticiler için dönüştürülebilir tasarıma sahip ConceptD 3 Ezel dizüstü bilgisayar, küçük şirketlerde ve kreatif stüdyolarda çalışanlara yönelik ConceptD 100 masaüstü bilgisayar ve bilgisayar grafikerleri için ConceptD CP5, ConceptD CP3 ve ConceptD CM3 adlı üç yeni monitör bulunuyor.  

ConceptD 3 Ezel ve ConceptD 3 Dizüstü Bilgisayarlar

Orta ölçekli veya karmaşık CAD projeleri için yeterli hızı sunan ConceptD Ezel ve ConceptD 3 dizüstü bilgisayar modelleri, standart ve dönüştürülebilir bir yapıya sahip ve daha ince ve hafif bir tasarım kullanıyor. 

ConceptD 3 Ezel

Geniş cam trackpad birden fazla parmakla yapılan hareketlere destek veriyor. Acer’ın Ezel menteşesi, cihazı çok yönlü hale getiriyor. Kullanıcılar, aralarında çizim için stant modu veya sunum için ekran modunun da yer aldığı toplam altı farklı kullanım modundan istediğini tercih edebiliyor. Ayarlanabilir askı modu, geleneksel dizüstü bilgisayar modu, tablet modu ve paylaşım modu da diğer modlar arasında yer alıyor. 18 saatlik pil ömrüne ek olarak, cihazın araçları arasında programlanabilir tuşlar ve SD kart 7.0 okuyucu ve USB Type-C Thunderbolt 3 girişi gibi bağlantı seçenekleri bulunuyor. Ürün 1,68 kg (14 inç) veya 1,95 kg (15 inç) ağırlığa sahip.

Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti

14 veya 15,6 inç boyutunda PANTONE Onaylı FHD dokunmatik ekrana sahip olan dizüstü bilgisayarlar, sRGB renk gamının %100’ünü kapsıyor ve delta E < 2 renk doğruluğu sunuyor. Ekran, 4096 basınç düzeyine sahip Acer Active Stylus ile çizim için de uygun. Sanatçılar, cihazın askı modundan yararlanarak kendileri için ideal çizim açısını belirleyebiliyor. ConceptD 3 Ezel; 10. Nesil Intel Core i7-10750H veya 10. Nesil Intel Core i5-10300H işlemciler, NVIDIA Quadro T1000 (ConceptD 3 Ezel Pro) veya GeForce GTX 1650Ti GPU’lar ve 1 TB PCIe SSD depolama ile donatılmış olarak geliyor.

ConceptD 3 Dizüstü Bilgisayar

Geleneksel dizüstü bilgisayar tasarımını tercih edenlere hitap eden bu model, 20 saatlik pil ömrüyle dikkat çekiyor. NVIDIA Quadro T1000 (ConceptD 3 Pro) veya GeForce GTX 1650Ti GPU’ları ve yeni 10. Nesil Intel Core H serisi işlemcilerle donatılan modeller, PANTONE Onaylı 14 veya 15,6 inç FHD ekranlarıyla renklerin kritik önem taşıdığı tüm 2D veya 3D işleri için olarak tasarlandı.

Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti

ConceptD 100 Masaüstü Bilgisayar

ConceptD 100 masaüstü bilgisayar 2D tasarımları ve giriş seviyesi 3D CAD modelleme için uygun yapısıyla profesyonel içerik üreticilerin ve multimedya sınıfların ihtiyaçlarını karşılama iddiasında. Güçlü 9. Nesil Intel Core işlemciler ve NVIDIA GeForce veya Quadro GPU’larla donatılan ConceptD 100 masaüstü bilgisayar, 2D ve hafif 3D tasarımlarla uğraşanlara işlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilme olanağı sunuyor. Bu küçük boyutlu bilgisayar, 256 GB kapasiteli yüksek hızlı SSD depolama, kapsamlı bağlantı seçenekleri ve 32 GB DDR4 RAM ile içerik üreticilerin tüm gerekli uygulamaları gecikme olmaksızın aynı anda kullanabilmesini sağlıyor.

Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti

ConceptD CP5 ve CP3 Monitörler

ConceptD CP5 ve ConceptD CP3 serisi monitörler; renk doğruluğuna ve güvenilir uyumluluğa sahip monitöre ihtiyaç duyan profesyonel bilgisayar grafikerleri, video editörleri ve animasyon sanatçılarına hitap ediyor. Her iki monitör serisi de tasarım süreçlerinde ve ortak çalışmalarda yüksek çözünürlük, renk doğruluğu, geniş renk gamı, HDR içeriklerle çalışabilme özelliği, yüksek yenileme hızıyla net görüntüler ve geniş ekran arayanlar için tasarlandı.

1,07 milyar renk ile PANTONE Onaylı CP5271U V modeli Delta E<1 düzeyinde renk doğruluğu sunuyor. WQHD 2560 x 1440 çözünürlük, VESA DisplayHDR 600, Adaptive-Sync uyumu ve hız aşırtmayla 170 Hz’e çıkabilen yenileme hızı ile elde edilen hassas görüntü kalitesi profesyonel video düzenleme ve CG işleri için ideal. 

Benzer özelliklere sahip olan ConceptD CP3 Monitör de profesyonel içerik üreticileri, video editörleri, animasyon sanatçıları ve grafik tasarımcılar için geliştirildi. DCI-P3 renk gamının %98’ini kapsayan ürün WQHD 3840 x 2160 piksel çözünürlük, 165 Hz’e ulaşan yenileme hızı ve VESA DisplayHDR 400 standardına sahip.

Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti

ConceptD CM3 Monitör

ConceptD CM3 serisi monitörler, tasarım konseptlerini ve 3D içerikleri tüm ayrıntılarıyla görüntüleyebilen bir monitör arayan profesyonel grafik tasarımcılar ve fotoğraf editörleri için özel olarak hazırlandı. Model; renk doğruluğu, net görüntüler, geniş renk aralığı, HDR desteği ve sağlam bağlantı seçeneklerine ihtiyaç duyulan işleri hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği iddiasında. Bu seri ayrıca 3D modelleme, sabit görüntülerin düzenlenmesi ve görüntü işleme için de uygun.  

CM3271K modeli 4K UHD 3840 x 2160 piksel ekranıyla 4 ms (griden griye) tepki süresi, 60 Hz yenileme hızı ve Adobe RGB renk alanının %99’unu kapsayan geniş renk gamı sunuyor. AMD Radeon FreeSync uyumlu ve PANTONE Onaylı ürün, Delta E<2 renk doğruluğu ve VESA sertifikalı DisplayHDR 400 desteğiyle içerik üreticilerinin daha yüksek düzeyde renk doğruluğuna ve parlaklığa erişmesini sağlıyor. 

Fiyatlar

ConceptD 3 Ezel, eylül ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.699 euro’dan,

ConceptD 3, ekim ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 1.299 euro’dan,

ConceptD 100, EMEA bölgesinde haziran ayından itibaren 799 euro’dan,

ConceptD CM3, ağustos ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 719 euro’dan,

ConceptD CP3, ağustos ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 629 euro’dan,

ConceptD CP5, ağustos ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 759 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Huawei Mate XS incelemesiHuawei'nin ekranı katlanabilen yeni akıllı telefonu Huawei Mate XS'i yakından inceledik. 30 bin TL'ye satılan telefonun özellikleri nasıl?
False