GeriTeknoloji 8 yıllık emeği 1 saniyede kaptırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

8 yıllık emeği 1 saniyede kaptırdı

8 yıllık emeği 1 saniyede kaptırdı
refid:22238742 ilişkili resim dosyası

Oyun karakterinin piyasada yaklaşık 2 bin 500 TL’ye satıldığını ifade eden Kaya, "Acilen paraya ihtiyacım olduğu için satılığa çıkarmıştım. Ancak birileri bilgisayarımı çökerterek oyun karakterimi çaldı" dedi.

Harmancık İlçesi Kavaklı Sokak’ta oturan ve Uludağ Üniversitesi Harmancık Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği bölümünde okuyan 18 yaşındaki Ahmet Kaya’nın 8 yıldır internet üzerinden oynadığı Knight Online adlı oyunda kullandığı karakterini paraya ihtiyacı olduğu için 600 TL’ye internet üzerinden satılığa çıkardı. Kendisine telefon eden bir kişinin karakterini satın almak istediğini söylemesi üzerine Kaya, aynı kişiden gelen e-maili açınca ’Rouge’ adındaki karakteri çalındı. Kaya’nın durumu Harmancık İlçe Polis Merkezi Amirliği’ne bildirmesi üzerine, adli işlemleri yürüten komşu Kütahya’nın Tavşanlı Cumhuriyet Savcılığı, ’Bilişim sistemini engelleme, bozma, verileri yok etme veya değiştirme’ iddiasıyla soruşturma başlattı.

"ACİLEN SATILIĞA ÇIKARMIŞTIM"

8 yıldır Knight Online isimli oyunu oynadığını ve emeğinin bir anda yok olduğunu ifade eden Kaya, "Paraya ihtiyacım olduğu için 8 yıldır emek verdiğim ‘Rouge’ ismindeki oyun karakterini satılığa çıkarmıştım. Piyasa değeri 2 bin 500 TL olmasına rağmen karakteri bir internet sitesinde 600 TL’den satışa çıkardım. Verdiğim ilanda karakterin özellikleri, fiyatı ve benim telefon numaram vardı. Dün bir kişi beni telefonla arayarak karakteri alabileceğini söyledi. Bana bir e-mail attı. Maili açınca MSN adresim çökertildi ve karakterim çalındı. Çalan kişinin telefon numarasını savcılığa ilettim. Karakteri çalan kişiden şikayetçiyim. Bir insanın emeği sanal alemde de olsa çalınmamalı" şeklinde konuştu.


False