GeriTeknoloji 5 bin çalışanı ile video konferansla toplantı yaptı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

5 bin çalışanı ile video konferansla toplantı yaptı

5 bin çalışanı ile video konferansla toplantı yaptı
Abone Olgoogle-news

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, #EvdeHayatVar kapsamında mesailerini evden sürdüren yaklaşık 5 bin Turkcell çalışanıyla canlı video konferansta buluştu. Pikcell platformu üzerinden düzenli olarak yaptıkları bu toplantıların devam edeceğini belirten Erkan, içinde bulunduğumuz günlerde dijitalleşmenin öneminin daha iyi anlaşıldığını söyledi.

Erkan, Turkcell’in şirket içine özel video platformu Pikcell üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında attıkları adımları ve bundan sonrasına yönelik planlarını paylaştı. Erkan, 5 bine yakın çalışan tarafından canlı izlenen yayında yaptığı açıklamada, salgının çıktığı günden bu yana şirket içinde kurdukları koordinasyon masası aracılığıyla gelişmeleri anbean takip ettiklerini vurguladı. 

 

Dijital altyapısıyla dünyada örnek gösterilen firmalar arasında yer alan Turkcell’in uzun süredir çalışanlarına uzaktan çalışma imkanı sunduğunu vurgulayan Erkan, “Türkiye’nin yeni teknolojilere hızlı adapte olabilmesi için dijitalleşmenin önemine her fırsatta vurgu yapıyoruz. Bugün Türkiye’nin ve dünyanın gündemindeki koronavirüs salgını nedeniyle, bu yaklaşımımızın önemi daha net ortaya çıktı. Turkcell olarak dijitalleşmede geldiğimiz noktada; kurduğumuz altyapı, uygulama ve yazılımlarımız sayesinde, #EvdeHayatVar kampanyası kapsamında evden mesai düzenine geçen binlerce çalışanımız işlerini sorunsuz şekilde yürütüyor. Aynı şekilde müşterilerimiz de Turkcell teknolojilerini ve hizmetlerini kullanarak faaliyetlerine devam ediyor.” diye konuştu. 

Şirket çalışanlarına duyuruların yapıldığı Pikcell video platformu üzerinden düzenli olarak binlerce çalışanla görüşen Erkan, bu etkinliklerde hem çalışanlardan gelen soruları yanıtlıyor hem de çalışanların görüş ve önerilerini dinleme fırsatı buluyor. 

Binlerce Turkcell çalışanı evden çalışma döneminin başlamasından bu yana 100’ün üzerinde sanal toplantı odasında, her gün ortalama 750’ye yakın toplantı düzenliyor. Çalışanlar her gün 1.200’den fazla birebir video görüşmesi yaparken, yine her gün ortalama 300’e yakın toplantı da BiP üzerinden video konferans yöntemi ile gerçekleşiyor.

Sennheiser'ın yeni kablosuz kulaklığını inceledikSennheiser, yeni kulak üstü kablosuz kulaklığı Momentum Wireless 3 ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kurulumu hayli kolay olan ürünü Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk ile Hürriyet'in Video Prodüksüyon ekibinden Koray Taşan birlikte inceledi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle