GeriTeknoloji "160 bin araçta sistemlerimiz kullanılıyor"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"160 bin araçta sistemlerimiz kullanılıyor"

"160 bin araçta sistemlerimiz kullanılıyor"
refid:20018562 ilişkili resim dosyası

Araç takip sistemleri alanında uzmanlaşmış bir firma olan Arvento'nun Genel Müdürü Özer Hıncal, hurriyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu.


Barcelona'da devam eden Mobile World Congress'te bulunan teknoloji şirketlerinden biri de Arvento'ydu. Araç takip sistemleri alanında uzmanlaşmış bir firma olan ve 2003 yılından bu yana Türkiye'de yer alan şirket, şu an Türkiye pazarının da lideri konumunda. Bu anlamda standını ziyaret ettiğimiz Arvento'nun Genel Müdürü Özer Hıncal, hurriyet.com.tr'ye açıklamalarda bulundu.

"160 BİN ARAÇTA SİSTEMLERİMİZ KULLANILIYOR"

Arvento'nun alanında Türkiye pazarının yüzde 50'sine sahip olduğunu belirten Hıncal 160 bin araçta cihazlarının takılı olduğunu ve 11 bin müşterisinin hizmetlerinden faydalandığını kaydetti. Ağırlıklı olarak kamu ve özel sektöre hitap ettiklerini dile getiren Hıncal, hemen her alanda ihtiyaca cevap vermeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

"TÜRKİYE DIŞINDA 20 ÜLKEDE VARIZ"

20 ülkede faaliyette bulunduklarını ve Türkiye'den sonra Azerbaycan'da da pazarın önemli bir bölümüne sahip olduklarını belirten Hıncal, sözlerini şöyle sürdürdü: "40 kişiyi istihdam ediyoruz. Ancak yetkili servis ağını da hesaba kattığımızda bu sayı 600'ü buluyor. Birçok alana hitap ediyoruz. Örneğin taksiler bu sistemleri can güvenliği için kullanırken, belediyelere bağlı operatör araçları da bir afet söz konusu olduğunda bu sistemlerce yönetiliyor. Örneğin nakliye firmaları araçlarının nerede bulunduğunu ve malların doğru adrese ulaşıp ulaşmadığını bu sistemce öğrenebiliyor."

"İLK ÜÇ İSİMDEN BİRİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ"

Satış ve satış sonrası hizmetleri üçüncü parti bayilerle gerçekleştiren Arvento'nun hedefini Hıncal şu sözlerle açıklıyor: "Hedefimiz bu alanda dünyada akla gelen ilk üç isimden biri olmak."


seozturk@hurriyet.com.tr

 

http://www.twitter.com/selimozturk

False