ÇANAKKALE HABERLERİ

Tekno Park’ın Gençlerinden Büyük Başarı

IHA
10.02.2016 - 12:55 |Son Güncelleme :

NARA EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ KURUCU ORTAKLARI, ÇOMÜ REKTÖRÜ YÜCEL ACER'İ ZİYARET ETTİ.

IHA

Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi içinde yer alan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde görevli iki akademisyeni tarafından kurulan Nara Eğitim Teknolojileri, kurucu ortakları ve Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Erkan Bil Rektör Yücel Acer’i makamında ziyaret etti.
2014 yılında Yardımcı Doçent Doktor Muzaffer Özdemir ve Okutman. Zafer Karadayı tarafından kurulan, sonrasında Ömer Yavuz’un da katılımıyla kadrosunu güçlendiren Nara, 2015 yılında iki ödül sahibi olmuştu. Nara Ekibi 2015 Haziran’ında Microsoft Türkiye’den mansiyon ödülü almış, ardından da Kasım 2015’de Türkiye İnovasyon Haftası etkinlikleri çerçevesinde Adana’da gerçekleştirilen "Mobilya AR-GE Proje Pazarı"nda finale kalmayı başarmıştı.
Nara ekibi 2016 yılına da hızlı bir başlangıç yaptı ve Etohum’dan yatırım almaya hak kazandı. Etohum 2016 yılında destekleyeceği girişimleri İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlediği ‘Girişimcilik Zirvesi 2016’ etkinliğinde tanıttı. 8 yıldır girişimleri destekleyen Etohum’a bu yıl 2500’ün üzerinde uluslararası başvuru yapıldı. Etohum bunların içinden Hırvatistan, Nijerya, Bangladeş, Hindistan ve Pakistan’dan 5 yabancı girişimi, Türkiye’den de 16 girişimi destekleme kararı aldı. Nara bu başarıyla Antalya’da yapılacak olan StartUp Turkey organizasyonuna da katılmaya hak kazandı.
Rektör Yücel Acer konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede "Gelişen teknolojinin her sektörü olduğu gibi eğitimi de hızla dönüştürdüğünü söyledi. Bu dönüşüme ayak uydurmanın bile zorlaştığı günümüzde dönüşünü yönetebilme ve bu dönüşüme öncü olma vizyonuyla yola çıkan Nara Eğitim Teknolojileri’ni kutluyorum. Hiç şüphe yok ki sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri eğitimi zenginleştirecek ve yeni deneyimler katacaktır. Biz Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak AR-GE’ye destek vermeye devam edeceğiz. Üniversitelerdeki akademik gelişimin, sanayiye ve teknolojiye doğrudan katkı yapmasını önemsiyoruz ve bu amaçla da öğretim elemanlarımıza her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Bu vesileyle Nara’ya bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Tekno Park’ın Gençlerinden Büyük Başarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Şubat 2016 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekno Park’ın Gençlerinden Büyük Başarı haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:25
 • Güneş
  07:48
 • Öğle
  13:33
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:07
 • Yatsı
  20:25
Sayfa Başı