GeriBasketbol "Tek amacımız kupa"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Tek amacımız kupa"

"Tek amacımız kupa"
refid:20609042 ilişkili resim dosyası

Beko Basketbol Ligi play-off yarı finalinde Galatasaray Medical Park’ı 84-73 yenerek finale kalan Beşiktaş Milangaz’da coach Ergin Ataman mücadeleyi değerlendirdi.

Ataman şöyle konuştu: “Galatasaray’ı kutluyorum. Normal sezonunu birinci sırada bitiren çok iyi basketbol oynayan bir takım. Ama yarı final serisinde takımımın yükselen grafiği var. Üzerimizde büyük bir özgüven var. 6 maç yaptık play-off’ta ve 5 derbi galibiyeti aldık. İlk yarıda istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Sona yaklaşmıştık ve baskı vardı. Savunmada yumuşak kaldık. Galatasaray ise stresten kurtulmuş ve organizeydi. Devre arasında normal bir maç oynamamız gerektiğini, sert savunma ile hücuma hızlı çıkmamız gerektiğini söyledik. Sert savunma yapıp ikili oyunları kestik onları dış atışlara zorladık. Düşük yüzde ile cevap verdiklerinde Arroyo ile Hawkins’in winner özelliği ile kontrolü ele aldık. Bonsu’yu da çok iyi kullandık. İkili oyun ve hücum ribauntlarında… Şimdi artık tek hedef var. Üçüncü kupayı Beşiktaş Milangaz’ın müzesine götürüp 1996'da Efes’in yaptığını yapmak istiyoruz. Tek amaç kupayı kazanmak.

Bu sezon bir karar aldım ve kaybettiğimiz maçlardan sonra bile hakemler hakkında konuşmadım. Sonuçta tabii ki saha avantajınız var. Kendi sahamızdayız ancak son periyoda kadar hakemlerden yana şikayetçi olan bir taraf varsa o biz olabilirdik. İtiraz eden bizdik. Ama son periyotta hakem kararları Galatasaray aleyhine dönmüşse bunun baskı nedeniyle olduğunu düşünmüyorum. Bence eşittir kararlar. Andric’e çalınan teknik faul ağır kaçmış olabilir. Görüşlere saygılıyım.

Hangi takım hakediyorsa o rakibimiz olsun

Final kadar bu yıl Türkiye’de bir olay yarattık. 2 gün üst üste 20 bine yakın seyirciyi basketbol maçına çekmek benzersiz bir şey. Binlerce insan da gelemiyor. Böyle bir ortam varken final maçını Akatlar’a böyle bir ortamdan sonra almayız. Seyirci coşku istiyor. Benim şahsi görüşüm maçları burada oynamak. Basketbol adına herkesin doyuma ulaşacağı bir final serisi olur. Rakip belli olunca final hakkında teknik bir açıklama yapabilirim.

Euroleague hedefini hiç konuşmadık. Bunun hesabını yapıp baskıyı hissetmedik. Belki Galatasaray bunu hissetmiştir. Yolumuza bakıyoruz. Önümüzdeki sezon şampiyon olursak direk Euroleague oynayacağız. Hedefimiz yine aynı olur. En önemli şey şu; Beşiktaş’ın 15 gün sonra Milangaz ile sözleşmesi bitiyor. Bu birliktelik uzun vadeli olmalı. Buna göre plan yapmalıyız. Önümüzde Euroleague var. Beşiktaş taraftarı ve organizasyonu Euroleague’i kaldırabileceğini burada gösterdi. Ancak ileriye dönük olarak hamleler yapılmalı. Herkesin mutlu olduğunu düşünüyorum. Erdoğan Demirören’in desteğine başarıyla karşılık verdik. Başkan Fikret Orman da devam istiyor. Umarım bu hafta netleşir.”

False