BİTLİS HABERLERİ

Tatvan İran’ın Turizm Ve Ticaretine Açılmaya Hazırlanıyor

IHA
29.08.2015 - 15:21 |Son Güncelleme :

TATSO MECLİS BAŞKANI İHSAN BAKIRHAN, YAPILACAK OLAN GİRİŞİMLERLE İRAN'LA GEREK TURİZM VE GEREKSE TİCARET ANLAMINDA İŞ YAPMAYA BAŞLAYACAKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

Bitlis’in Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ile girişimci işadamları tarafından yapılan görüşmelerle, Tatvan’ın kısa sürede İran turizmi ve ticaretine açılmasının önün açılmaya çalışılıyor.
Yaklaşık 2 yıldır İranlı yetkililerle yapılan görüşmeler sonucunda geçen yıl İran’ın Urmiye şehrinden gelen Urmiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adel Fattahi ile yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere, Urmiye İnşaat Mühendisleri Odası, Harita Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası yetkililerinden oluşan bir heyetin Tatvan’ı ziyaret ettiğini belirten TATSO Meclis Başkanı İhsan Bakırhan, İran’dan gelen heyetin Tatvan’ın doğal ve tarihi güzellikleri ile bölge ticaretini beğendiklerini söyledi. İranlı heyetin Tatvan ziyareti 2 gün sürdüğünü ifade eden Bakırhan, “Tatvan’ımızın eşsiz güzellikleri ile bölgenin ticari potansiyelini gören İranlı heyet Tatvan ile bölge ticaretini başta kentleri Urmiye olmak üzere İran’ın diğer kentlerinde tanıtmaya çalışacaklarını, Urmiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adel Fattahi de Tatvan’ın turizm altyapısını çok beğendiğini, turizm ve ticaret konusunda Tatvan’daki girişimci işadamlarıyla birlikte çalışmak istediklerini, bölgenin çok zengin tarihi ve doğal güzelliklere sahip olduğunu söylediler. Biz de TATSO öncülüğünde üyelerimizin katkılarıyla tanıtım amaçlı olarak Türkçe, İngilizce ve Farsça olmak üzere 3 dilde hazırladığımız ‘Tatvan Ticaret ve Gezi Rehberi’ ismindeki tanıtım kataloğu, CD ve cep kitapçıklarını İran’dan gelen heyete teslim ettik. Heyet tarafından Tatvan’ın tanıtımı İran’ın gelişmiş şehirlerinde yapılacak. Amacımız, İran ticaretini ve turizmini Tatvan’a ve bölgeye kazandırmaktır” dedi.
Bölgeye İran turizmini kazandırmaya çalıştıklarını dile getiren İCF Turizm ve Seyahat Acentesi işletmecisi Ferruh Doğan, “İran turizmi genelde Van ile İstanbul’da yoğunlaşmış durumdadır. Biz bu potansiyeli Tatvan’a ve bölgemize kazandırmak için TATSO öncülüğünde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Tatvan İran’ın Turizm Ve Ticaretine Açılmaya Hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan İran’ın Turizm Ve Ticaretine Açılmaya Hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

13 Ocak 2021, Çarşamba
 • İmsak
  05:55
 • Güneş
  07:21
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  14:57
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı