Tatil dönüşü ilk buluşma

Ankara cemiyet hayatı, uzun süren yaz tatilinin ardından tekrar şehre döndü. Yazın büyük bir kısmını tatilde geçiren Ankaralılar, ayaklarının tozuyla düzenlenen davette biraraya geldi.

Haberin Devamı

Ünlü modacı Hakan Yıldırım, Kavaklıdere Beymen mağazasında cemiyet hayatının önde gelen kadınlarıyla buluştu. Markanın Halkla İlişkiler Müdürü Gülden Büyükuçak’la bir söyleşi yapan Yıldırım, modaya nasıl başladığından, sezon trendlerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Diğer bütün modacıların da özellikle belirttiği gibi insanın ‘kendi stilini yaratması’ konusu üzerinde duran Yıldırım, günümüzde akıllı ve iyi bir izleyici olmak gerektiğini söyledi. Yıldırım, sokakta kendi stilini yaratan kadınların izlendiğini ve araştırma takımlarının bu insanları takip ettiğinden bahsetti.
HERKES YAZI KONUŞTU

Dünyanın saygın modacıları arasında yerini alan Hakan Yıldırım, yurtdışında daha çok kendi markası olan ‘Hakaan’ ismiyle anılıyor. Paris Moda Haftası’nın da en çok merak edilen tasarımcıları arasında. Yıldırım, yakın bir tarihte de İstanbul’dan Paris’e taşınacak. Bu arada uzun bir süre sonra ilk kez bir araya gelen Ankaralı kadınların bir numaralı sohbet konusu ise geride kalan yaz tatili oldu. Birçoğu henüz tatil rehavetini üstlerinden atamamış.

Muradına erdi

Haberin Devamı

Çağıl Özkul, Ankara’nın son dönemde yetiştirdiği en önemli model. Geçtiğimiz yıl New York’ta düzenlenen Miss Universe’te ilk 16’ya girerek güzelliğini tescilledi. Yarışmanın ardından da İstanbul’a yerleşti. Defilelerde boy göstermeye devam eden Çağıl’ın en büyük hayali ise spor spikeri olmaktı. Uzun bir süre bu hayali gerçek olmamıştı. Ancak Çağıl Özkul, kısa bir süre önce muradına erdi, Galatasaray TV’de spor spikeri olarak işe başladı. Uzun bir süre voleybol oynayan Özkul, son gördüğümde sadece voleybol değil, bütün spor branşlarıyla ilgilendiğini ve hepsi hakkında bilgi sahibi olduğunu söylemişti. Başarılı bir spor spikeri olabileceğini söyleyen Özkul’un eline şimdi önemli bir fırsat geçti. Eminim bu fırsatı çok iyi değerlendirecektir.

Mekanlara yaradı

Alkol satışındaki düzenlemenin geçtiğimiz hafta uygulanmaya başlamasıyla birlikte içki satışı yapan esnaf da kara kara düşünmeye başladı. Düzenleme uygulanmaya başlamadan önce kaçak alkol satışı yapan seyyar satıcıların ve fahiş fiyata içki servisi yapan karaborsacıların türeyeceği tartışmaları yaşanmıştı. Tüm bunların cevabını öğrenmek biraz zaman alacak ama yeni düzenlemenin en çok da mekanlara yaradığını söylemek yanlış olmaz.
ETKİSİ GÖRÜLDÜ

Haberin Devamı

22.00’den sonra alkol almak isteyen birinin gideceği tek adres, alkollü içki satan mekanlar. Bunun etkisini ilk haftadan görmek mümkün oldu. Özellikle sokakta elinde birası kaldırımda oturan gençleriyle ünlü Bestekar Sokak, oldukça sakindi. Sokağın aksine mekanlarda ise yoğunluk vardı. Bölgede işletmesi olan birkaç arkadaşım da benimle aynı fikirde. Küçük de olsa, yeni düzenlemenin kendilerine olumlu yansıyacağını söylüyor.

Yazarın Tüm Yazıları