GeriFutbol Taraftar otobüsünden şok görüntüler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  34
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taraftar otobüsünden şok görüntüler

Taraftar otobüsünden şok görüntüler
refid:22944429 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İstanbul Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü, Mersin İdman Yurdu maçı deplasmanına giden Beşiktaşlı taraftar grubunun otobüsünde arama yaptı.

Yapılan aramalarda döner bıçakları ve çok sayıda bıçak bulundu.Polise elektronik posta yoluyla yapılan bir ihbarda, "Deplasman Kartalları" adlı taraftar grubunun Mersin İdman Yurdu-Beşiktaş maçında olay çıkaracağı belirtildi. Yapılan ihbarda taraftar grubunun önceki senelerde de husumetli oldukları Mersin İdman Yurdu taraftarlarına yönelik eylemde bulanacağı dile getirildi. Bunun üzerine İstanbul Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Polis, belirtilen taraftar grubunun Mersin'e gitmek için otobüs kiraladığını tespit etti. Otobüsle Mersin'e doğru hareket eden grup üyelerini takip eden polis, bu sabah 05.00 sıralarında otobüsün ihtiyaç molası için durduğu Pendik'te müdahalede bulundu.

BIÇAK,KELEBEK,ÇAKI,SUSTALI

Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet ekiplerinden destek alan Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekipleri, otobüs içinde arama yaptı. Otobüsün detaylı aranması için araç Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Yapılan aramalarda 2 adet döner bıçağı, 4 adet bıçak, 2 adet kelebek olarak tabir edilen bıçak, 4 sustalı çakı, 5 adet çakı, 1 adet şiş, 1 adet kama, 5 torba bilye ele geçirildi.

GÖRÜNTÜLER KAMERALARA DA YANSIDI


Ele geçirilen bıçakların bulunma anları polis kameralarına da yansıdı. Görüntülerde, taraftar grubunun toplanması, taraftarların otobüse binmesi, polis ekipleri eşliğinde otobüsün emniyete götürülmesi ve ele geçirilen malzemeler görülüyor. Ayrıca otobüste bulunan alkollü içkiler de kameralara yansıyan görüntüler arasında yer alıyor. Otobüsteki 44 kişi hakkında, 6136 sayılı "Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanun" ve 6222 SKM (Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Dair Kanununa Muhalefet) suçları iddiasıyla Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce işlem yapıldığı öğrenildi.

Hürriyet

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle