Sportif Performans Kondisyonerleri Derneği'nin sitesi yayında

Sportif Performans Kondisyonerleri Derneğinin sitesi yayında

Sportif Performans Kondisyonerleri Derneği, resmi internet sitesini yayına soktu.

Haberin Devamı

Alanında uzman kondisyonerler yetiştirerek, bu kondisyonerlerin sporcu başarısındaki yerini ortaya koymaya amaçlayan Sportif Performans Kondisyonerleri Derneği internet sitesi www.spkd.net yayın hayatına başladı.

SPKD Başkanı Türker Bıyıklı, internet sitesi aracılığıyla daha geniş kesimlere, daha hızlı bir şekilde ulaşacaklarını; bu sayede Türk sporu ve sporcusunun uluslararası alandaki başarılarını daha üst seviyelere çıkarmayı kendilerine hedef belirlediklerini açıkladı.

HAZİRAN AYINDA İSTANBUL'DA

Sportif Performans Kondisyonerleri Derneği'nin düzenlediği, I. Kademe Kondisyonerlik Eğitimi 21 Haziran – 1 Temmuz 2010 tarihleri arasında Burhan Felek Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilecek.

Eğitimin hedef kitlesi olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları öğrencilerine yönelik olarak 45 gün boyunca 12 ayrı üniversitede poster ve broşürler ile tanıtımlar yapılacak. Bu tanıtım vasıtasıyla 10.000 civarında üniversite öğrencisine ulaşılması planlanmakta.

Eğitimin amacı Türkiye’de halen uzmanlık eğitimi bulunmayan Kondisyonerlik Eğitimini kitlelere ulaştıracak öncü eğitimcileri yetiştirmektir. Bu eğitimle her tür spor faaliyetine özel olarak uzmanlaşmış kondisyonerlik hizmeti sağlanarak, Türk sporunda başarı ve istikrarın devamında fayda sağlanması amaçlanmaktadır. Bir çok tanınmış akademisyen ve kondisyoner eğitimcinin yanı sıra Rob Rogers (National Strength and Conditioning Association Eğitim Direktörü), Denny DePriest(Ünlü Kondisyoner), UK Strength Conditioning Association Başkanı Clive Brewer de eğitime katılacak isimler arasında yer alacak.

Haberin Devamı

Eğitim içeriğinde, United Kingdom Strength Conditioning Association eğitimleri temel alınacak ve geçerliliği sağlanacaktır. Ülkemizde, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Herkes İçin Spor Federasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından desteklenen eğitimlerin katılımcılara iş alanı sağlamada yararlı olacağı da açıklandı.

Haberle ilgili daha fazlası: