Gordon Milne de gurur duymuştur

Benim yaşım ancak teknik direktörlüğünü izlemeye yetti ancak Gordon Milne’in futbolculuğu, hocalığından da parıltılı geçmiş.

Haberin Devamı

Tarih boyunca Liverpool forması giymiş tüm orta saha oyuncuları içinde en iyilerden biri olarak gösteriliyor Gordon. Zaten Liverpool formasıyla epik bir lig şampiyonluğu da yaşamış. Dinamik bir orta saha oyuncusuymuş. Vazgeçmeyen türden. Ön libero da oynasa, sağ kanat da oynasa iş disipliniyle, çabasıyla, tutkusuyla öne çıkan bir futbolcuymuş Gordon. Milne’in futbolculuğunda edindiği deneyimleri Beşiktaş’ın kolej takımına aktardığı kesin. Bu kolej takımında da Gordon’un kendisini gördüğü isim Rıza Çalımbay. Atom karınca lakaplı Çalımbay, çalışkanlığıyla, vazgeçmemesiyle, mücadelesiyle Türk futbolunun unutulmazlarından olurken bu yolculuğunda ona adeta kendi hüviyetini enjekte eden Gordon’un payı büyük.

SAHADA 11 ÇALIMBAY

Ben 42 yaşında şanslı bir futbolseverim, hayat bana ikinci nesil Rızaları, bir başka deyişle üçüncü nesil Gordonları da görme imkânı tanıdı. Sivaslı futbolcuları izleyince 11 Çalımbay görüyorum adeta sahada. Dün de çok çalıştılar, çabaladılar, geriden geldiler ve hiç vazgeçmediler. Kayserispor’sa kupada Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı deplasman takımı hüviyetiyle, geçiş oyunu stratejisiyle alt etmişti. Karaman dün hemen hemen aynı pragmatik planı Sivasspor’a karşı da uyguladı. Ancak Çalımbay’ın ekibi de Kayseri’ye çalışmış, Onur’un büyük takımlara bela olan koridorunu kısıtladılar. Hikmet Karaman da kısıtlanan Onur’a alternatif olarak Emrah kozunu kullandı ilk 11’de. Onur kanalının tıkanmasıyla Kayseri’nin hücum planları Emrah’ın orkestrasyonuyla hayatta kaldı dün daha çok. Bu planla iki gol buldular, bir direğe takıldılar ama nefesleri maçı penaltılara götürmeye yetmedi.

FAJR ETKİSİ

Haberin Devamı

Dün Sivas’ta ilk iki golde Gradel’in, son iki golde de Fajr’ın rolleri dikkat çekici. Sivas’ın hem çok çalışan, hem de topu hep akıllı kullanan oyuncusu Fajr’ın ikinci ve üçüncü gol öncesi attığı nefis paslarla kupanın kazanılmasında rolü gerçekten büyük. Fajr ve arkadaşlarına tebrikler gönülden.

Yazarın Tüm Yazıları