Galatasaray planlarını ‘2 soyguncu’ üzerine kurmalı

B.Münih’teki Robben ve Ribery etkisini G.Saray’da Yunus-Kerem yaratabilir.

Haberin Devamı

Bayern Münih yönetimi, 2007 yazında Ribery’yi, 2009 yazında da Robben’i kadrolarına katarken muhtemelen bu ikilinin 10 yıl boyunca hem ülke, hem de kıta futboluna doğrudan tesir edeceklerini bilmiyorlardı. Robben-Ribery ya da meşhur takma isimleriyle Robbery (soygun), Bayern formasıyla birlikte 8 şampiyonluk kazandılar. 2009-2013 arası 4 sezonda 3 kez Şampiyonlar Ligi finali oynadılar, birini müzelerine götürdüler. Ve bu iki kupa soyguncusu, Bayern Münih tarihine isimlerini altın harflerle yazdırdılar.

BU iKiLiNiN POTANSiYELi VAR

Galatasaray da önümüzdeki yaz, elbette ülke futbolu standartları çerçevesinde, elbette Süper Lig ayarlarında kendi “Robbery”sini yakalıyor olabilir.

Zira sarı kırmızılıların elindeki en değerli oyuncu Kerem’in yanına, diğer kanada, bir başka büyük potansiyel Yunus Akgün geliyor.

Haberin Devamı

Biri sağda biri solda, ikisi de zeki, ikisi de çabuk, ikisi de golcü iki kanat oyuncusu üzerine pekala Galatasaray yeni sezon planlarını kurabilir. Hatta gelecek 5 yılın planlarını üstüne kurabileceğiniz türden bir ikili olma potansiyeli var bu iki adamın.

TARAFTARI UMUTLANDIRIYOR

G.Saray ciddi bir dönüşümün eşiğinde. 20 gün sonra başkanı değişiyor, teknik direktörü değişiyor, muhtemelen futbolcu kadrosunu da ciddi bir revizyon bekliyor. Dünkü Galatasaray 11’inde yer alan Pulgar, Babel ve Halil’in kontratları bitiyor. Gomis de kalırsa dahi bu fiziksel seviyeyle ancak iyi bir kulübe seçeneği olacaktır. Yeni sezonla ilgili Galatasaray taraftarlarını herhalde en fazla umutlandıran şey, Yunus AkgünKerem Aktürkoğlu ikilisi olmalı.

YARATICI OYUNCU LAZIM

Dünkü hazırlık maçı hüviyetindeki müsabakadan taşan bir-iki önemli not da şöyleydi: 

1- Halil Dervişoğlu, bağlantı oyuncusu rolünde etkiliydi. İkinci-üçüncü bölge geçişinde anahtar rol oynadı.

2- Galatasaray’ın orta sahaya yaratıcı oyuncu ihtiyacı ortada. Bunun yanında duran top kullanacak oyuncu ihtiyacını da göz ardı etmemeliler. Dün dev Muric’in toplayacağını bile bile Adana Demir’in kalecisinin ellerine teslim edilen kornerler enteresandı.

Haberin Devamı

3- Torrent’in sezonun son maçlarında dahi Morutan’ı 21 kişilik kadroya almaması bir başka garip detay.

Yazarın Tüm Yazıları