GeriHakan ÜNSAL Bari sen bırak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bari sen bırak

RAKİBİNDEN korkmak ve kendi oyuncunu tanımamak, gücünün farkına varamamak ve bu gücü nasıl kullanacağını bilememenin cevabıdır Prandelli.

Trabzonspor karşısında, Semih ve Sneijder’i kenarda tutarak zaten problemin kendisi olduğunu gösterdi ama asıl Prandelli’nin şu anda hala Galatasaray’daki kariyerine devam etmesinin sebebi olan Umut’u kenarda tutması tam bir iş bilmezlik. İtalyan’ın, Umut’u kenarda tutuyor olmasının yanlışlığı, attığı goller sebebiyle değil, hala Galatasaray’ın çift forvet oynaması gerektiğini anlamamış olmasından dolayı yanlış. Ve benzeri bütün bu durumlar, Prandelli’nin iyi hoca olmadığının göstergesi.


TERCİHLER VE SONUÇLARI


PRANDELLİ’nin bu tercihleri neden yaptığına dair 3 ihtimal var...
1-Umut’u sonradan oyuna alarak kazandığı maçlara atıfta bulunup, ’’Hamlelerimle maç kazandırıyorum’’ mantığı ile hareket edip, oyunu iyi okuduğu ve taktik anlamda iyi olduğu izlenimini vermek.
2-Kendi sahasında oynuyor olmasına rağmen rakipten korkmak ve kendi takımını tanımamak.
3-“Kötü hoca” olmak.
Prandelli’nin tercihlerinin sonuçları da oldu doğal olarak.
Birincisi; ilk yarıda Yekta’nın sahada gözükmemesi ve Bosingwa’nın yıldız olması.
İkincisi; Burak’ın yalnız kalarak amaçsızca çırpınması ve Medjani-Papadopoulos’un rahat oynaması.
Üçüncüsü; ilk 20 dakikadan sonra oyunu Trabzonspor’un lehine çevirmesi.


FUTBOLUN ADALETİ


TRABZONSPOR’da oyuncuların iştahına bakınca, Vahid hocadan sonra Yanal ilaç gibi gelmiş. Dersini iyi çalışmış ve rakibini iyi tanıyan bir teknik adam olarak Ersun Yanal’ın kazanması, futbolun adaleti açısından da doğruydu. Prandelli’ye gelince. Yönetim seni gönderemiyor. Bari sen bir güzellik yaparak istifa et de hem takımı rahatlat hem de kendi kariyerin için doğru bir hareket yap. Çünkü, bundan sonrası daha kötüye giden bir süreç olacak. Bu sürecin başlangıcının startını veren de bu yönetim. Onlar da suç ortağı.

False