Milli Takım 2. yarıda şov yaptı

Bu görkemli galibiyette emeği geçen ve Almanya vizesi alan herkese teşekkürler.

Haberin Devamı

Konya’da sahaya çıkan takım Hırvatistan zaferini elde eden takım ile İrfan Can-Yunus dışında aynıydı. Ancak 2 maçın dinamikleri ve senaryoları tamamen farklı. Hırvatistan topa sahip olan ve sürekli hücumu düşünen bir takım. Biz ise yoğun baskı ile ve fiziksel bir oyun ile Hırvatlar’ı bozduk ve arkada bıraktıkları geniş alanları kullandık.

ÖNCE BOCALADIK SONRA OYUNA HAKiM OLDUK

Dün Konya’da Letonya karşısındaki 11 daha yaratıcı olmalıydı. Rakibin kapanacağı belli. Barış Alper, kontratak oyununda etkili bir futbolcu ama santrfor değil. Sol bek Cenk savunma yapılacak maçlarda düşünülebilir ama Ermenistan veya Letonya gibi rakipler karşısında ofansif yönü ve teknik becerisi olmadığı için son derece yetersiz kaldığına tanıklık ettik.

ViNCENZO MONTELLA ALKIŞI HAK EDiYOR

Haberin Devamı

2’inci yarıda Yunus’un süper golüne kadar baskılı oynadık ama 1-0’dan sonra ciddi şekilde bocaladık. Ardından Montella devreye girdi ve yaptığı değişikliklerle tekrar oyuna hakim olduk. Özellikle doğuştan bir golcü olan Cenk Tosun ve ligin en formda oyuncusu, Montella ile yeniden doğan Yusuf Sarı hamleleri çok etkili oldu.

Dün son yarım saat adeta şov yapan milli takımı ve problem çözen değişiklikleriyle Montella alkışı fazlasıyla hak ediyor. İsmail Yüksek’in futboluna ve yüreğine bir kez daha hayran kaldım. Montella’nın da başlangıç 11’i tartışılır olsa da sonraki hamleleriyle damga vurduğunu gördük. Bu görkemli galibiyette emeği geçen ve Almanya vizesi alan herkese teşekkürler.

Yazarın Tüm Yazıları