F.Bahçe 10 kişiyle pozisyon vermedi

Derbiyi daha çok isteyen, bu maçı bir onur mücadelesi olarak gören taraf kazandı.

Haberin Devamı

Fenerbahçe, gerek taktiksel gerekse de mental açıdan bu maça çok iyi hazırlanmış. Sarı lacivertli ekip önemli eksiklerle gittiği Galatasaray deplasmanında, üstelik 70 dakikadan fazla bir süre bir kişi eksik oynamasına rağmen rakibine Barış Alper Yılmaz’ın kafa vuruşu dışında pozisyon vermedi.

Maça ön alan baskısıyla başlayan İsmail Kartal’ın oyuncuları Galatasaray’ın pas yaparak rakip yarı sahaya geçmesine izin vermedi. Lucas Torreira ile Kerem Demirbay sürekli baskı altında kaldı ve Fenerbahçe’nin üzerine gidemedi. 10 kişi kaldıktan sonra da 2’nci bölge alan savunmasını çok iyi yaparak Galatasaray’a hiç alan vermedi.

G.SARAY’DA MAURO iCARDi EN KÖTÜ MAÇINI OYNADI

Evinde tüm rakiplerine üstünlük kuran Okan Buruk’un takımı akan oyunda hiç pozisyon üretemedi. Fenerbahçe, tüm oyuncularıyla sahaya büyük bir karakter koyarken, Galatasaray’da dün iyi oynayan tek futbolcu dahi yoktu. İstikrar abidesi olarak tanıdığımız Lucas Torreira ve Fernando Muslera dahil hiçbir Galatasaraylı bekleneni veremedi.

Haberin Devamı

Galatasaray’ın gol ümidi Mauro İcardi hiç pozisyona giremezken; rakip ceza sahasında sadece 2 kez topla buluştu ve isabetli şut atmadan maçı tamamladı. Arjantinliyi hiç bu kadar kötü görmemiştik. Keza Dries Mertens de hiç etkili olamadı.

SAHANIN EN iYiSi FRED’Di

Sahanın en iyisi ise orta alanı adeta tek başına kontrol eden Fred idi. Brezilyalı gerçekten de çok farklı bir seviyede. Neticede derbiyi daha çok isteyen, bu maçı bir onur mücadelesi olarak gören taraf kazandı. Hakem Arda Kardeşler kontrolü kaybedip bir çok pozisyonda kartlık faulleri kaçırmasına rağmen oyuncular iyi niyetliydi. Sadece Mert Hakan Yandaş’ın tahrikleri ile Lucas Torreira ve Dries Mertens’in kendilerini kolay yere atmaları ise izleyenlerin hoşuna gitmedi.

Yazarın Tüm Yazıları