UTANDIRAN PRİM!

Güncelleme Tarihi:

UTANDIRAN PRİM
Oluşturulma Tarihi: Haziran 12, 2017 13:36

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in basın toplantısında doğruladığı prim rakamlarına futbolseverler tepki gösterdi. 150 bin euro olan primlerin 650 bin euroya çıkartıldığı haberlerinin doğru çıkmasının ardından EURO 2016'yı şampiyon tamamlayan Portekiz'in aldığı primler adeta utandırdı.

Haberin Devamı

EURO 2016'da yaşanan prim tartışmalarına dair yeni detaylar ortaya çıktı. O dönem ortaya atılan 150 bin euroluk primlerin Demirören tarafından 500 bin euroya sonrasında da futbolcuların talebiyle 650 bin euroya çıkartıldığı iddiaları Fatih Terim tarafından doğrulandı.

İddiaların doğrulanmasının ardından futbolseverler, EURO 2016'yı şampiyon olarak tamamlayan Portekizli futbolcuların aldığı primleri örnek göstererek federasyona ve futbolculara tepki gösterdi.

Hatırlanacağı üzere turnuvayı birincilikle tamamlayan Portekiz Milli Takımı'nda futbolcular kişi başı 275 bin euro almış ve bu rakamlar eşit miktarda paylaştırılmıştı.

A Milli Takım futbolcuları ise EURO 2016'ya katılma ve grupta oynadıkları iki maç için toplam 650 bin euro prim almıştı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!