GerieSpor Twitch’ten telif hakkı önlemi: Monstercat
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Twitch’ten telif hakkı önlemi: Monstercat

Twitch’ten telif hakkı önlemi: Monstercat
Abone Olgoogle-news

Twitch, DMCA yasaları yüzünden sürekli uyarı alan yayıncılar için Monstercat ile olan yeni ortaklıklarını duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda Twitch yayıncılarının başı DMCA yasası ve telif hakkı ihtarlarıyla oldukça dertteydi. Yakın zamanda Twitch bir açıklama yapmış ve artan DMCA bildirimlerinin durdurulmayacağını bu yüzden de içerik üreticilerinin ihtarlardan uzak kalmak için lisanslı içerik kullanma konusunda ‘eğitimli kalmaları’ gerektiğini söylemişti. “Telif haklarına sahip olmadığınız takdirde yayınlarınızda müzik çalmayın.” açıklamasıyla da bazı yayıncılardan tepki almıştı.

Konuyla ilgili alacağı önlemler dâhilinde ekiplerinin içerik oluşturuculara kayıtlı içerikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamaya yarayacak araçlar üzerinde çalıştıklarını da söylemişti. Bununla birlikte eski klip ve yayın kayıtları yönetmek ve aramak için daha iyi araçlar için de çalışılacağı yapılan açıklamalar arasındaydı.

Ayrıca, telif hakkına sahip sesleri algılayan teknolojilerini iyileştirmek için de çalışan Twitch, bu şekilde içerik oluşturucuların canlı yayınlardan gelen hangi sesin kayıtlı içerikte görüneceğini kontrol etmesini kolaylaştıracağı vaadinde bulunmuştu.

Monstercat

Twitch, bu açıklamaların üstünden çok zaman geçmeden icraatlarını de ortaya koymaya başladı. Atılan adımlardan ilki, elektronik müzik üreten Monstercat ile yapılan anlaşma oldu. Bu ortaklıkla birlikte Twitch yayıncıları, yayında çalmak için 1000’den fazla telif hakkı içermeyen müziğe erişebilecek.

Monstercat Gold üyeliği alan yayıncılar, aylık 5 dolar karşılığında 1000’den fazla parçanın kullanım hakkına sahip olacak. Bununla birlikte ihtarların azalması ve Twitch Partnerliği işlemlerinde yayıncıların önüne çıkan telif hakkı ihlallerinin azalması bekleniyor.

Marshmello, Vicetone ve Tokyo Machine gibi isimlerle çalışan Monstercat; Fortnite, Rocket League, Roblox gibi oyunlar için de müzik üretmiş bir şirket.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle