Türkiye Sırbistan voleybol maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? Son 16 turu Türkiye Sırbistan erkek voleybol maçında geri sayım

Türkiye Sırbistan voleybol maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda Son 16 turu Türkiye Sırbistan erkek voleybol maçında geri sayım

Türkiye Sırbistan voleybol maçı için heyecanlı bekleyiş başladı. 2021 Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası'nda Ay-yıldızlı ekip, C Grubu'nu 3. sırada tamamlayarak son 16 turunda Sırbistan ile eşleşti. Son maçında Finlandiya'ya 3-2 yenilen "Filenin Efeleri" Sırbistan karşısında galibiyet için mücadele verecek. A Milli Takım, son 16 turunda Sırbistan'ı yenmesi halinde büyük avantaj elde edecek. Gözler şimdi karşılaşmanın tarihinde. Peki, Türkiye Sırbistan voleybol maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? İşte, Türkiye Sırbistan voleybol maçı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

Haberin Devamı

Türkiye Sırbistan voleybol maçı Finlandiya karşılaşması sonrası gündeme geldi. A Milli Erkek Voleybol Takımı, 2021 CEV Avrupa Şampiyonası C Grubu'ndaki 5. ve son maçında Finlandiya'ya 3-2 yenildi. Müsabaka karşılıklı sayılarla başlarken takımlar servisler dışında fazla hata yapmadı. 13-13'e kadar başa baş gelen maçta iyi savunma ve etkili hücum yapan Finlandiya karşısında varlık gösteremeyen milliler, seti 25-17 kaybederek 1-0 geri düştü. C Grubu'nu 10 puanla 3. sırada tamamlayan A Milli Takım, Sırbistan 2 Eylül Pazar günü karşılaşacak.

Türkiye Sırbistan voleybol maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Türkiye Sırbistan voleybol maçı 12 Eylül Pazar günü. Polonya'nın ev sahipliğinde oynanacak. Maçın saat ve kanal bilgisi ise henüz açıklanmadı.

FİNLANDİYA MAÇININ ARDINDAN

Haberin Devamı

Finlandiya'nın Tampere kentinde oynanan C Grubu'ndaki 4 maçında 3 galibiyet, 1 yenilgi yaşayan ve gruptan çıkmayı daha önce garantileyen "Filenin Efeleri" ev sahibi ekiple karşılaştı.

Müsabaka karşılıklı sayılarla başlarken takımlar servisler dışında fazla hata yapmadı. 13-13'e kadar başa baş gelen maçta iyi savunma ve etkili hücum yapan Finlandiya karşısında varlık gösteremeyen milliler, seti 25-17 kaybederek 1-0 geri düştü.

İkinci sete de iyi başlayan taraf ev sahibi ekip oldu. Karşılaşmada 8-4 üstünlük kuran Finlandiya karşısında çabuk toparlanan ve 10-0'lık seri bulan ay-yıldızlı ekip, durumu 14-8'e getirdi. Etkili oyununu sürdüren A Milli Takım, seti 25-16 alarak skorda 1-1 beraberliği sağladı.

Karşılaşmanın üçüncü setinde de ilk sete benzer bir senaryo gerçekleşti. Finlandiya, 14-13'ten sonra farkı açmak istese de milliler bu kez oyundan düşmedi ve rakibini takibini sürdürdü. Setin son bölümü büyük bir çekişmeye sahne oldu ve üstünlük birkaç kez el değiştirdi. İki takım da set sayısı şanslarından yararlanamazken A Milli Takım, seti 29-27 alarak 2-1 öne geçti.

"Filenin Efeleri" dördüncü sete iyi başladı. 5-2 üstünlük kuran milliler, üstünlüğünü sürdüremedi. 6-6'da beraberliği yakalayan Finlandiya, iyi bir performans sergiledi. Konsantrasyonunu kaybeden ay-yıldızlılar, rakibinin farkı açarak seti kazanmasına engel olamadı. Yaklaşık 25 dakika süren seti 25-18 kazanan ev sahibi takım, skora 2-2 beraberlik getirdi.

Karar setini daha iyi oynayan A Milli Takım, saha değişimine 8-5 önde girdi. Son bölümü iyi oynayamayan ay-yıldızlılar, seti 15-13, maçı da 3-2 kaybetti.
Maçın en skorer oyuncusu olan Adis Lagumdzija'nın ürettiği 28 sayı mağlubiyeti önleyemedi. Millilerde Efe Mandıracı ve Yiğit Gülmezoğlu 14'er, Vahit Emre Savaş ise 13 sayı kaydetti. Mert Matic 3, Burak Güngör 2, Murat Yenipazar 1 sayı alabildi. Finlandiya'da 22 sayı üreten Sivula galibiyeti getiren isim oldu.