Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu'ndan 'protestolarda stadı terk etmedi’ iddialarına yanıt

Güncelleme Tarihi:

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlundan protestolarda stadı terk etmedi’ iddialarına yanıt
Oluşturulma Tarihi: Şubat 28, 2023 12:14

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Fenerbahçe-Konyaspor karşılaşmasında taraftarların protestosu sırasında diğer kulüp başkanlarının stadı terk ettiği, kendisinin ise maç sonuna kadar kaldığı şeklinde sosyal medyada ve yerel gazetelerde çıkan iddiaları yalanladı.

Haberin Devamı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Süper Ligin 23'üncü haftasında 25 Şubat Cumartesi günü oynanan Fenerbahçe - Konyaspor karşılaşmasını, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve diğer kulüp başkanlarıyla beraber statta izlemişti. Başkan Ağaoğlu, Fenerbahçe taraftarının karşılaşmada yaptığı protestolar sonrası kulüp başkanlarının stattan ayrıldığı, kendisinin de statta kaldığı yönündeki sosyal medyada ve yerel gazetelerde çıkan iddiaları yazılı açıklamada bulunarak reddetti.

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinin ardından kulüp olarak futbol ailesinin birlik ve beraberlik içerisinde duruş göstermesi doğrultusunda organizasyonlar gerçekleştirdik. Trabzon'da oynadığımız Basel karşılaşmasını TFF yönetimi, Kulüp Başkanlarımız ve tüm takımlarımızın taraftarlarıyla birlikte izleyerek herkesin takdirini kazanan bir görüntü sergilediğimiz kamuoyunun malumudur. Amacımız bu zorlu süreçte tüm imkanlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuz mesajını vermekti.

Haberin Devamı

Akabinde Fenerbahçe Başkanı Sn. Ali Koç ve Beşiktaş Başkanı Sn. Ahmet Nur Çebi'nin sahalarında oynanacak erteleme maçlarında bu birlik ve beraberliğin sürdürülmesi amacıyla yapmış oldukları davete TFF Başkanımız ve diğer Kulüp Başkanlarımız ile birlikte katıldık. Amacımız aynı, sloganımız; omuz omuza devletimizin ve milletimizin yanındayızdı.

Bazı basın yayın organlarında yazıldığı gibi Fenerbahçe - Konyaspor karşılaşması oynanırken bir grup taraftarın yapmış olduğu protesto sırasında diğer kulüp başkanlarının stadı terk ettiği ve benim ise maç sonuna kadar oturduğum şeklinde yer alan ifadeler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Maçın bitimine 10-15 dakika kala diğer kulüp başkanlarıyla birlikte kalkarak stadyumdan birlikte ayrıldık.

Hemen ertesi günde ise saat 07:00'de deprem bölgesine giderek Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurumu ziyaret edip, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu'yu da telefonla arayarak günlerdir sürdürmüş oldukları özverili çalışmalar ve insan üstü gayretlerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı arz ettik. Dün olduğu gibi bugün de camia olarak tüm imkanlarımızla devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu kendilerine belirttik. Aynı zamanda Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu'yla 1 Mart'ta gerçekleştirmeyi planladığımız Omuz Omuza yardım kampanyasında da nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda kendileriyle fikir alışverişinde bulunduk.

Haberin Devamı

Hal böyle iken, maç esnasında bazı protestolar yapılırken bütün kulüp başkanları stadyumu terk etmelerine rağmen Ahmet Ağaoğlu yerinden kalkmadı şeklinde yazılan yazıların gerçekle yakından uzaktan ilişiği olmadığı gibi hangi amaçla yapıldığını da anlayabilmiş değiliz

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!