Mehmet Uygun
Taraftar Yazarı

Mehmet Uygun

“Şehrinin takımını tutmak naif bir iştir!” diyor Mehmet Uygun. Taraftarından’da Gaziantepspor’u kaleme alan Uygun, herkesin sadece bir kaç ‘büyük’ takımı tuttuğu, garip ama garipsenmeyen bir futbol ikliminde yaşatıldığımızı düşünüyor ve bu iklimin, ne pahasına ve hangi yöntemle olursa olsun başarılı kalmayı ve güçlünün gölgesinde durmayı, doğal ve normal olarak kanıksattığına inanıyor. Onun için Gaziantepspor’un taraftarı olmak geçmişime vefa borcu ve geleceğine sahip çıkma sorumluluğu.
Daha Fazlası
Tüm Yazıları

Bu bir Gaziantepspor yazısı değil; sadece iç çekiş

Çocuk bayramı haftasındayız. Gaziantepspor, çocukluk bayramımızdı bizim; çocukluğumuzun içinde oynadığı bahçeydi. Şimdi yerle bir, virane, tarumar. Bakın sadece bu hafta neler oldu? Takım yine antrenmana çıkmadı ya da çıkamadı. Uzun zamandır emeğinin karşılığını, alın terinin hakkını alamayan kulüp çalışanları tesisleri kapattılar. Elektrik ve su zaten kesikti. Böyle olunca, son ana kadar takımın maça çıkıp çıkamayacağı, futbolcuların forma ve ayakkabı bulup bulamayacağı dahi belirsizdi. 

Devamını oku

Gaziantepspor; Tükenmiş bir nefes

Gaziantep, eskiden baklavasının kat kat oluşuyla bilinirdi. Şimdi eski gözbebeği futbol takımının sorunlarının kat kat oluşuyla anılıyor. Bu hafta da; tesislerin elektrik ve su gibi en temel yaşam ihtiyaçlarının kesilmesi ve bundan yararlanan hırsızların terkedilmiş tesisleri yağmalaması haberleriyle katmerlendi perişanlıklar dizisi. O tesisler ki; bir zamanlar yerli ve yabancı takımların gıptayla baktığı, eşsiz diye nitelediği bir futbol okulu, altyapı örneğiydi. Sahadaki farklı mağlubiyet ise artık alışkanlığımız. Bu defa da İstanbulspor 4- Gaziantepspor 0.

Devamını oku