Tahir Kıran'dan tepki çeken paylaşım!

Güncelleme Tarihi:

Tahir Kırandan tepki çeken paylaşım
Oluşturulma Tarihi: Kasım 20, 2023 15:13

Beylerbeyi Kadın Futbol Takımı Başkanı Tahir Kıran, ABB Fomget oyuncusu Olha Ovdiychuk(Maria) hakkında yaptığı paylaşım tepki çekti.

Haberin Devamı

Kadın Futbol Süper Ligi'nin 11. haftasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomget ile Beylerbeyi kozlarını paylaştı. Mücadeleyi Fomget, 1-0'lık skorla kazandı.

Beylerbeyi Kadın Futbol Takımı Başkanı Tahir Kıran, bu maçla ilgili sosyal medya hesabından tepki çeken bir paylaşımda bulundu.

Kıran, Fomget forması giyen Olha Ovdiychuk'un yerde kaldığı bir anın fotoğrafını paylaştı. Kıran daha sonra, "Yatarak ancak o.... kazanır Maria..." ifadelerinin yer aldığı bir paylaşımda bulundu. Kıran'ın bu paylaşımı tepki çekti.

ABB FOMGET'TEN AÇIKLAMA GELDİ

ABB Fomget, bu paylaşım nedeniyle Tahir Kıran için bir kınama mesajı paylaştı.

İşte yapılan resmi açıklama;

Beylerbeyi Spor Başkanı Sn. Tahir Kıran'ı şiddetle kınıyoruz.

Kadın Futbol Takımımızın Süper Lig'de Beylerbeyi Spor'u 1-0 yendiği maçın ardından Beylerbeyi Spor başkanı Sn. Tahir Kıran, kişisel sosyal medya hesabından maçtan bir görüntü paylaşmış, ardından attığı hikayede ise takımımızın haklı galibiyetine gölge düşürmeye çalışmış, takımımıza ve sporcumuz Olha Ovdiychuk'a hakaret etmiştir.

Haberin Devamı

Takımının yenilgisini hazmedemeyen ve çareyi küfürde bulacak kadar acizleşen Sn. Tahir Kıran'ı esefle kınıyoruz! Kendisi, kadın futboluna beraberinde getirdiği küfür ve hakareti bırakmalı, kadına şiddetin sadece fiziksel olmadığını bilmelidir. Bu tip spor ahlakına yakışmayan söylemler ancak söyleyene zarar verir. Burası sporun, dostluğun ve centilmenliğin egemen olması gereken kadın futbol camiasıdır. Bu söylem ne camiamızın ne de milletimizin özünde yer almayan, insani hiçbir özellik barındırmayan, düpedüz kadına şiddet olmasının yanı sıra spor etiğine ve genel ahlaka da aykırı bir tutumdur.

Türk kadın futbolunun lokomotif kulüplerinden biri olan, son şampiyon ve namağlup ünvanlarını koruyan, başkentimizin gözbebeği ABB FOMGET Takımımızı temsil eden; Başkanımıza, yönetim kurulumuza, teknik direktörümüze ve sporcularımıza karşı haddini aşan ifadelere gerektiği şekilde cevap verileceğini ve bu ifadelere uygulanacak yaptırımların sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm temsilcilerin dikkatine sunarız.

Haberin Devamı

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!