Süper Lig'de 2. yarı ne zaman başlıyor? İşte Süper Lig ara transfer dönemi

Süper Ligde 2. yarı ne zaman başlıyor İşte Süper Lig ara transfer dönemi

2019-2020 Süper Lig ilk yarısı 17. hafta oynanacak olan maçlarla beraber tamamlanacak. İlk yarısının bitmesine günler kala taraftarın gözü , Türkiye Futbol Fedarasyonu (TFF) tarafından açıklanan 2. devre başlangıç tarihi ve ara dönem transfer dönemine çevrildi. Peki, Süper Lig'de 2. yarı ne zaman başlıyor? İşte, Süper Lig ara transfer dönemi başlangıcı ve ikinci devre tarihi hakkında detaylar.

Haberin Devamı

Süper Lig 17. hafta mücadelesi 29 Aralık Pazar akşamı oynanacak son maçla tamamlanacak. Ligde heyecan artarken, profesyonel kulüplerin yerli ve yabancı futbolcularla anlaşacağı ara transfer dönemi şimdiden gündeme gelmeye başladı. Ligde 2. yarının ne zaman başlayacağı da bir diğer gündem konusu oldu. İşte, o konular hakkında ayrıntılar.

ARA TRANSFER DÖNEMİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre ara transfer dönemi 17. hafta maçlarıyla devre arası tatiline girecek.

"Ara transfer" olarak adlandırılan ikinci transfer ve tescil dönemi ise 4 Ocak 2020 tarihinde başlayıp, 31 Ocak'ta bitecek.

İKİNCİ YARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

İkinci yarı 17, 18, 19, 20 Ocak 2020'de yapılacak 18. hafta maçlarıyla başlayacak ve sezon 17 Mayıs 2020'de tamamlanacak.