Son Dakika | Yabancı kuralı bir yıl ertelendi! Yeni kural 2020-21 sezonunda uygulanmayacak

Son Dakika | Yabancı kuralı bir yıl ertelendi Yeni kural 2020-21 sezonunda uygulanmayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni yabancı kuralının bir yıl daha ertelendiğini açıkladı.

Haberin Devamı

Süper Lig'de yabancı kuralı bir yıl daha ertelendi. Mevcut yabancı kuralının önümüzdeki sezon devam edeceği, bir sezon sonra ise yeni kuralın uygulamaya geçeceği açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu "Sporun üretiminin artması, yabancı sınırının bir yıl ertelenmesi konusunda da anlaşılmıştır. Yabancıyla ilgili sürecin 1 yıl ertelenmesi ve BAL Ligi'ndeki kulüplerimizin bir üst lige çıkma kararının halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum" ifadeleriyle kararı duyurdu.

Süper Lig takımları, 2020-21 sezonunda da kadrolarında 14 yabancı futbolcu barındırabilecek. Yeni yabancı kuralına göre takımlar 2021-22 sezonunda ilk 11'lerinde 8 yabancı oynatacak.

Bir sonraki sezon ise yabancı sayısı 12'ye düşürülecek. 12 futbolcunun 7'si ilk 11'de, 5'i ise kulübede olacak.

KULÜPLER BİRLİĞİ'NDE TARTIŞILMIŞTI

Haberin Devamı

Geçtiğimiz günlerde Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, yapılan toplantının ardından ''Yeni yabancı kuralının önümüzdeki sezon uygulanması kulüplere yarar değil, hatta zarar sağlayacak. Gelin bu işi bir yıl erteleyelim, gelecek sezon birlikte daha iyi bir planlama yapalım.'' sözlerini kullanmıştı.

Misli.com’dan herkese 5 TL hediye, hemen katıl!

Haberle ilgili daha fazlası: