Son Dakika: Uğurcan Çakır transferi için güldüren teklif! Valencia şaşırttı...

Trabzonspor tarafından reddedilen Valencia'nın Uğurcan Çakır için yaptığı teklifi detayları belli oldu. İspanyol ekibinin milli kaleci için kiralık önerisinde zorunlu satın alma opsiyonu olmadığı, “Şampiyonlar Ligi’ne katılırsak alırız” gibi maddeler bulunduğu da ortaya çıktı.

Haberin Devamı

Trabzonspor'un file bekçisi Uğurcan Çakır için Valencia, 5 milyon Euro kiralama ve bir sonraki sezon için 12 milyon Euro satın alma opsiyonu içeren teklif yapmıştı.

Sabah'ın haberine göre; yönetim bu teklifi beklenen kriterleri karşılamadığı gerekçesiyle reddetti. Teklifin kabul edilmemesindeki en önemli etkenlerden birinin satın alma opsiyonunun zorunlu olmayışı olduğu bildirildi.

Diğer maddelere göre de Valencia kulübünün satın alma opsiyonunu aktif edebilmesi için Uğurcan'ın 25 maç üzerinde kaleyi devralması ve takımın Şampiyonlar Ligi'ne katılması gerekiyor.

İspanya'da Finansal Fair Play kriterlerine takılmak istemeyen Valencia'nın ilk teklifinin reddedilmesine rağmen, kulüpler arasındaki görüşmelerin devam ettiği öğrenildi.

Hemen Misli.com'a üye ol, 100 TL oyna 100 TL kazan!

Haberle ilgili daha fazlası: