Son Dakika: UEFA, Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçının faturasını açıkladı!

Güncelleme Tarihi:

Son Dakika: UEFA, Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçının faturasını açıkladı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 05, 2022 19:43

UEFA, Dinamo Kiev maçında yaşanan olaylar nedeniyle Fenerbahçe’ye 1 maç kısmi seyircisiz oynama ve 50 bin euro para cezası verdiğini açıkladı.

Haberin Devamı

UEFA, Dinamo Kiev maçında yaşanan olaylar nedeniyle Fenerbahçe’ye 1 maç kısmi seyircisiz oynama(minimum 5000 koltuk) ve 50 bin euro para cezası verdiğini duyurdu.

2 YIL ERTELEMELİ CEZA

Fenerbahçe, UEFA'nın verdiği cezanın 2 yıl süre için ertelendiğini duyurdu.

Fenerbahçemiz ile Dinamo Kiev arasında sahamızda oynanan UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme maçı esnasında rakip takımın golünden sonra tribünlerimizin bir bölümünden duyulan; kulübümüzü temsil etmeyen ve kulübümüzün kurumsal duruşunu yansıtmayan bir söyleme karşı UEFA tarafından başlatılan soruşturmanın kararı açıklanmıştır.

Bu doğrultuda;

Sahaya yabancı madde atılması ve kışkırtıcı nitelikte bulunan tezahürat nedeniyle 50.000 Euro para cezası ile Kulübümüzün ev sahibi Kulüp olarak oynayacağı bir sonraki müsabakada uygulanmak üzere en az 5000 koltuktan oluşan kısmi stadyum kapama cezası verilmiş olup, söz konusu kısmi stadyum kapama cezası bugünden geçerli olmak üzere 2 yıl süre için denetime tabi şekilde ertelenmiştir.

Haberin Devamı

NELER YAŞANMIŞTI?

Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçının 57. dakikasında topu filelerle buluşturan Buyalskiy, gol sevincini yaşarken tribünlere doğru yöneldi. Oyuncu kale arkası tribünlerinin yanı sıra Maraton tribününe doğru el hareketi yapınca, sarı lacivertli taraftarlar abartılı gol sevincine büyük tepki gösterdi.

Oyuncuya doğru yabancı maddeler atılırken bir grup taraftar 'Ooo Vladimir Putin' tezahüratı yaptı.

Haberle ilgili daha fazlası: