Son dakika: Serdar Tatlı'nın istifası sonrası Kulüpler Birliği'nden açıklama

Son dakika: Serdar Tatlının istifası sonrası Kulüpler Birliğinden açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı’nın istifası sonrasında Kulüpler Birliği ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Kulüpler Birliği Başkan Vekili ve Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran da Tatlı'nın istifası sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haberin Devamı

Kulüpler Birliği ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın istifası sonrasında konuştu.

20 kulübün de Serdar Tatlı’nın ayrılması konusunda herhangi bir görüş belirtmediğini kaydeden Ağaoğlu, "Hakemler konusundaki sıkıntı, tamamen sistem üzerinedir. Sistemin değişmesi lazımdır. Kişiler değişse de problemler değişmemiştir. Önemli olan sistemin değişmesidir. Problemler; eğitimler, hakem atamaları, gözlemci raporları vb. durumlar. Dün federasyonda da konuştuğumuzda Serdar Tatlı ile ilgili olumsuz bir görüş belirtilmemiştir. Sadece sistemle alakalı problemler vardır. Serdar Tatlı’nın ayrılması, federasyonu ilgilendirir. 20 kulübün de bu yönde bir isteği olmamıştır. Dünkü görüşmelerimizin sonucunda, gelecek hafta somut adımların atılması konusunda fikir birliğine varılmıştır" ifadelerini kullandı.

TAHİR KIRAN: MADEM İSTİFA EDECEKTİN, HAKEMLERİ NEDEN ATADIN?

Haberin Devamı

Kulüpler Birliği Başkan Vekili ve Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran ise A Spor canlı yayınına bağlanarak şunları söyledi:

Biz Serdar Tatlı'dan bir reform yapmasını istedik ama kendisi bugünkü hareketiyle bunu yapamayacağını gösterdi. Değişmesi gerekenleri ortak akılla söyledik. Serdar hoca bunu yapamayacağını anladığı için istifa etti. Madem istifa edecektin bu haftaki hakem atamalarını neden yaptın? Rahatsız olunan hakemler VAR'a atanacak ve sistem devam edecek. Genç hakemlerin yaptığı hatalara varız, bunları sineye çekeriz ama yeter ki bunların hata olduğuna inanalım. MHK 9 kişi değil mi, neden 1 kişi atıyor hakemleri? Hepsi atasın. Gözlemci 1 değil, 3 kişi olsun.

"HAKEMLER, TFF VE MHK'YE REST ÇEKİYOR"

TFF Başkanı Nihat Özdemir bizim söylediklerimize kulak veriyor. Hakemler TFF ve MHK'ye rest çekiyor. Siz bu işi profesyonel yapıyorsunuz. Çıkıp maçınızı yöneteceksiniz. Biz sonuçları hakemlerin tayin ettiği maçları istemiyoruz.

"YABANCI HAKEM İSTEĞİMİZ YOK"

Kulüpler Birliği olarak yabancı isteğimiz yok. Biz bu hakemlerle buraya geldik ve onlarla devam edeceğiz. Genç hakemleri destekliyoruz ama dediğim gibi hata olduğuna inanalım. Türk futbolu değişecek.

"SERDAR TATLI, YÜREĞİ OLMADIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ"

Haberin Devamı

Bu filmi yazanlar belli, yönetmenleri de belli. Seyirciler, kulüpler ve kulüp başkanları hepsi figüran. Serdar Tatlı da bunları değiştirecek yürek olmadığı için istifa etti.