Son Dakika: Kayserispor Emre Demir'in ayrılığını resmen açıkladı! Barcelona'nın ödeyeceği bonservis...

Son Dakika: Kayserispor Emre Demirin ayrılığını resmen açıkladı Barcelonanın ödeyeceği bonservis...

Son dakika haberi... Kayserispor'un genç futbolcusu Emre Demir, İspanya'nın köklü kulübü Barcelona'ya transfer oldu. Kayserispor, transferi resmi olarak duyurdu.

Haberin Devamı

Kayserispor'un 2004 doğumlu genç futbolcusu Emre Demir, Barcelona'ya transfer oldu. Süper Lig tarihinin en genç golcüsü, gelecek sezondan itibaren İspanyol ekibinin formasını giyecek.

Kayserispor'dan yapılan açıklamada, "Gururluyuz, Mutluyuz, Umutluyuz! Altyapımızdan yetişerek defalarca alt yaş kategorilerinde milli formayı giyen, Süper Lig’in en genç golcüsü Emre Demir'in, Barcelona'ya transferi konusunda anlaşma sağlandı. Anlaşma ve UEFA kuralları gereği Emre Demir, gelecek sezondan itibaren Barcelona forması giyecek." ifadeleri kullanıldı.

BARCELONA BONSERVİS VE SERBEST KALMA BEDELİNİ DUYURDU

İspanyol ekibinden yapılan açıklamada ise Emre Demir'in bonservisi için 2 milyon euro ve bonuslar ödeneceği ve genç oyuncuyla 2027 yılına kadar sözleşme imzalandığı belirtildi.

Barcelona'nın açıklamasında, "Barcelona B, Kayserispor'dan Emre Demir'i 2 milyon Euro bonservis bedeli + bonuslar karşılığında transfer etti. 2027'ye kadar anlaşmaya varılan oyuncu mevcut sezonu Türk ekibinde geçirecek. 17 yaşındaki oyuncunun serbest kalma bedeli 400 milyon Euro olarak belirlendi" ifadelerine  yer verildi.

Haberin Devamı

EMRE DEMİR'E ÖVGÜ: 'GELECEĞİ PARLAK TÜRK YETENEK'

İspanya'nın Barcelona Kulübü, Kayserispor'dan transfer ettiği orta saha oyuncusu Emre Demir'in önünde "parlak bir gelecek" olduğunu kaydetti.

Barcelona, 17 yaşındaki Emre Demir'in transferini duyururken, "Geleceği parlak Türk yetenek" diye yaptığı açıklamada, "Çok yetenekli bir sol ayağa sahip, ofansif orta saha oyuncusu. Mevcut durumda orta sahanın ortasında hücuma dönük oynasa da forvete daha yakın oynaması için kendisini geliştirebilir." ifadelerini kullandı.

Emre'nin oyun kurucu özelliğinin yanı sıra gerektiğinde defansa da yardımcı olduğu, hücum pozisyonlarının son metrelerinde ise tekniğini iyi kullandığını vurgulayan Katalan kulübü, gelecek sezon kadrosuna katacağı Türk futbolcuyu kendisini geliştirmeye devam etmesi için ilk aşamada Barcelona B (3. ligde mücadele ediyor) takımında oynatacağını açıkladı.

Diğer yandan İspanyol spor basını da Barcelona'nın 2027 haziran ayına kadar anlaştığı Emre Demir'i transfer etmesini internet sitelerinde geniş şekilde verdi.
El Mundo Deportivo, "Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri olan Barcelona'ya gelerek rüyasını gerçekleştiren Emre'nin 14 sırt numarası ve rüzgarda savrulan yarım saç modeli ile efsanevi futbolcu Johan Cruyff'un stilini hatırlattığını" yazdı.

Haberle ilgili daha fazlası: