GeriEURO2020 Son Dakika Haberi: Milli Takım EURO 2020'de gruptan nasıl çıkar? İsviçre - Türkiye maçı öncesi o senaryo...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son Dakika Haberi: Milli Takım EURO 2020'de gruptan nasıl çıkar? İsviçre - Türkiye maçı öncesi o senaryo...

A Milliler, EURO 2020’de yoluna devam edebilmek için son 4 biletten birini kapmak zorunda. İlk 2 şansını kaybeden ve -5 averajı bulunan Türkiye İsviçre’yi farklı yenmek zorunda. Sonrasında ise Belçika’nın Finlandiya’ya, Ukrayna’nın Avusturya’ya fark atması, Hırvatistan-İskoçya maçının berabere bitmesi gerekiyor.

Spor Arena / Koray DURKAL - EURO 2020’de grupları 1 ve 2. olarak tamamlayan takımların yanı sıra, grupları en iyi puan ve averajla 3. sırada bitiren 4 takım da bir üst tura çıkma şansını elde edecek. Böylelikle 6 gruptan 4 farklı 3. takım, grup aşamasını geçerek bir üst tura çıkabilecek. A Grubu’nda yer alan Türkiye, İtalya ve Galler karşılaşmalarını kaybederek bir üst tura çıkma şansını oldukça zora soktu. Gruptan çıkmak için en iyi üçüncüler arasında yer alması gereken Türkiye’ye bugün İsviçre karşısında alacağı galibiyeti de yetmeyecek.

AVERAJI DÜZELTMELİYİZ

A Milli Takım’ın gruptan çıkabilmek için en iyi üçüncülük yarışında olan diğer ülkelerin alacağı sonuçları bekleyecek. Turnuvanın açılış mücadelesinde İtalya’ya 3-0 kaybeden mutlak kazanması gereken Galler karşılaşmasında sahadan 2-0’lık yenilgi ile ayrılan Türkiye, grupta -5 averaja sahip. Türkiye’nin en iyi üçüncüler arasında yer alması için İsviçre’yi farklı yenip bu averajı düzeltmesi gerekiyor. Türkiye’nin şu andaki üçüncülere göre en az 4 gollü bir galibiyete ihtiyacı olacak.

GÖZLER DİĞER GRUPLARDA

‘Bizim Çocuklar’ın Avrupa Şampiyonası’nda yoluna devam edebilmesi için diğer gruplarda alınacak sonuçların çok önemi var. Şansımızın devam edebilmesi için aşağıdaki senaryolardan bazılarının gerçek olması gerekiyor. Hepsi gerçek olursa Türkiye, en iyi üçüncü olarak gruptan çıkacak.

İşte o senaryolar;

B GRUBU: Belçika’nın son maçta Finlandiya’yı farklı skorla yenmesi.

C GRUBU: Ukrayna’nın son maçta Avusturya’yı farklı mağlup etmesi. 

D GRUBU: Hırvatistan ile İskoçya arasında oynanacak karşılaşmanın beraberlikle sona ermesi. Böylece iki ekip saf dışı kalacak.

E GRUBU: İspanya ve Polonya’nın son maçlarını kaybetmeleri. Bu durumda iki takım da elenecek.

F GRUBU: Fransa’nın Portekiz’i farklı mağlup etmesi, Macaristan’ın galip gelememesi.

Ancak Milli Takımımızın üst tura çıkması için daha kolay bir hesap da mevcut.

En basit denklem ise şu şekilde:

Hırvatistan ile İskoçya berabere kalacak, Slovakya, İspanya'yı yenecek, İsveç, Polonya'ya yenilmeyecek.

EURO 2016’DA 3 PUAN YETMEDİ

Türkiye, EURO 2016’da İspanya ve Hırvatistan yenilgilerinin ardından son maçta Çekya’yı mağlup etmiş ve grubunu üçüncü bitirmişti. Ancak diğer gruplarda elde edilen sonuçların ardından Türkiye, kötü averajı nedeniyle elenmişti.

ÜÇÜNCÜLER ARASI SIRALAMA KRİTERLERİ

· En çok puan · Gol averajı · Atılan gol sayısı · Fair-Play puanı · Elemelerdeki genel sıralama

Son Dakika Haberi: Milli Takım EURO 2020de gruptan nasıl çıkar İsviçre - Türkiye maçı öncesi o senaryo...

Misli.com'dan yeni üyelere özel kampanya! 100 TL oyna, 100 TL kazan, hemen katıl...

False