Son Dakika Haberi... Galatasaray'da Fatih Terim'den Lazio maçı yorumu ve Marcao açıklaması!

Son Dakika Haberi... Galatasarayda Fatih Terimden Lazio maçı yorumu ve Marcao açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi'nde Lazio ile oynayacakları mücadele öncesinde konuştu.

Haberin Devamı

UEFA Avrupa Ligi'nde gruptaki ilk maçını Lazio ile yapacak olan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Fatih Terim'in açıklamaları;

Marsilya, Lazio ve Lokomotiv ve Galatasaray 4'lüsü Avrupa kültürü olan, Avrupa'da çok bulunmuş köklü kulüpler. Bir Şampiyonlar Ligi kurası çekseniz, kimsenin yadırgamayacağı bir grup. Hepsi de çok güçlü. Bunların ilki Lazio... Sarri yönetiminde çok iyi ve güçlü bir takım kurdular. Şampiyonluğa oynayabilirler

ELBETTE HATA YAPACAKLAR

Marsilya da çok iyi başladı. Lokomotiv de her zaman buralarda oynayan, buralara alışmış bir takım. Lazio'nun çok iyi bir kadrosu var. Şu oyuncu daha iyi ya da önde demek, diğer oyunculara haksızlık olur. Lige de iyi başladılar son Milan maçına kadar ama karşısında da, neredeyse yeni kurulmuş, birçok oyuncusunu değiştirmiş ve yaş ortalaması çok genç olan bir Galatasaray var. Muhakkak ki hata yapacaklardır. Biz de bu hataları en aza indirip yolda bir kazaya sebebiyet vermemesi için uğraşacağız.

EVİMİZDE İLK KEZ OYNUYORUZ

Haberin Devamı

Bu tarz arenalarda oyuncuların kendilerini göstermesi gerekir. Takımımıza ve genç oyuncularımıza güveniyorum. İyi bir fikstürle başlamadık. İçeride Lazio, dışarıda üst üste 2 deplasman... Oynadığımız son 10 maçı çeşitli sahalarda oynadık. Kendi evimizde ilk kez oynuyoruz. Bu maçların 8'ini de kaybetmedik. Kendi taraftarımızı da özledik. Grup zor ancak elimizden geleni yapıp üst tura çıkmak için uğraşacağız.

BİZİ ÖZLEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Bunu ısrarla vurguluyorum. Taraftar, Galatasaray takımının en önemli unsuru ve desteği. Onlarla beraber Ali Sami Yen'de yazılan tarihleri düşündüğümüzde, çok kupalar kazanmışız. Hele hele pandemi nedeniyle uzak kaldığımız bu dönemde, futbolun tadının tuzunun taraftar olduğu ortaya çıktı. Bizim onları özlediğimiz kadar onların da bizi özlediğini düşünüyorum. Galatasaray'ın taraftarıyla birlikte sahada yakaladığı tempo ve ritm çok önemli. O yüzden heyecanlıyız. Taraftarın önüne ilk kez çıkacak oyuncularımız var. Maçtan önce taraftarlarımızın onları iyi hazırlayacağını düşünüyorum. Bizde oyuncuya tesir eden bir taraftar desteği var. İnşallah sonu güzellikle ve iyi bir sonuçla biter.

MARCAO'YU OYNATABİLİRİM

Haberin Devamı

Savunmada güçlü seçeneklerimizin olduğu kesin. Kimin oynayacağına henüz karar vermedim. O bölgede seçeneklerimizin olması iyi. Bize bu sezon ihtiyaç halinde savunmadaki 4 arkadaşımız da yardımcı olacaktır. Beni sevindiren bu. Yarın Marcao'yu da oynatabilirim ancak kadroyu henüz hazır hale getirmedim.

ÖZEL HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Çarşamba-Pazar'ın sıkıntılı yanları bunlar. Bugün Barış Alper'in eline atel ya da korumayla bir şeyler yapıp antrenmana çıkarabilir miyiz diye doktorla konuştum. Basın toplantısı sonrası hem Feghouli'yi hem de Emre'yi tekrar deneyeceğiz ama şundan emin olabilirsiniz ki, ufak tefek durumların karşıma sakatlık olarak çıkmasından hoşnut değilim. Futbolcularım da bunu biliyor. Deneyeceğiz, özel olarak hazırlamaya çalışıyoruz. Belki bugün değil de yarın dizeceğim takımı sahada. Geri bildirimi aldıktan sonra fedakarlık yapmaları da hoşuma gidiyor. İnşallah da iyi olurlar. Deneyeceğiz.

Haberin Devamı

YOLDA ARIZALARI GÖRECEĞİZ

Trabzonspor'da çok iyi ve hakim oynamışız 45 dakikada. Bu yeni kurulan genç takımın yolda yaptıkları arızaları göreceğiz. İnşallah bu, onaramayacağımız bir yere götürmez. Onlar uğraşacak biz de destek vereceğiz ve iyisini bulacağız.

AĞIR ŞEKİLDE ELEŞTİRMEK DOĞRU DEĞİL

Hiçbir oyuncuma herhangi bir şey olmasını istemem. Bir takıma gönül vermişseniz, sevginizde sınırsız olabilirsiniz ama yergenize bir sınır koymak zorundasınız. Alkışlamak için hazır durduğunuz bir grubu, ağır şekilde eleştirmek bence çok doğru değil

Haberin Devamı

CEZALARIN EN AĞIRINI VERDİK

Kerem de bizim önemle üstünde durduğumuz bir evladımız. Hoş olmayan bir hadise yaşanmıştır. Başkandan yönetime, basın da dahil Kerem'e sahip çıkmıştır. Diğer tarafa da verilecek cezaların en ağırını verdik. Sonunda öpüşerek ayrıldılar

KEREM'E YORMAK DOĞRU OLMAZ

Kolay atlatılacak bir travma değildir ama Kerem de profesyonelce, beyefendi gibi devam etti, sarıldı, oyununu oynuyor. Bazı davranışları bazı yerlere hoş gelmiyor olabilir ama Kerem iyi bir genç. Marcao'nun ceza almasını Kerem'e yormak çok doğru olmaz.

Haberin Devamı

YEDİĞİMİZ GOLLERDE KEREM'İ SUÇLAMAK...

Yediğimiz gollerde Kerem'i suçlamak doğru olmaz. Marcao varken de gol yedik. Galatasaraylı olanların yapacağı tedaviyi başka kimse yapamaz. Söyleyecekleri iki cümle bizim de işimizi çok kolaylaştırır. Etkileniyorlar. Gençleri hep beraber kazanalım.

BABEL ÇOK İYİ BİR OYUNCU

Babel çok iyi bir oyuncu. O yüzden aldık. Beğendiğim, yetenekli bir oyuncu. Sakatlık geçirdi, pandemide bir şeyler oldu. Belki de form grafiğindeki zigzak, Babel'e başka türlü bakılmasını sağladı. İyi bir oyuncu, iyi bir profesyonel. Gençler için de iyi bir model. Trabzonspor maçında 2-3 pozisyona girebilirdi. 1-2 pozisyonda da ona vermediler. Babel'den memnunum. Olağanüstü şeyler beklediğim bir oyuncu. Bunu yapabilecek bir isim. Tecrübesiyle, futbolculuğuyla bize katkı verdiğini düşünüyorum.

Haberle ilgili daha fazlası: