GeriFutbol Son Dakika Haberi | Başakşehir'de Göksel Gümüşdağ resti çekti, UEFA görevden aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son Dakika Haberi | Başakşehir'de Göksel Gümüşdağ resti çekti, UEFA görevden aldı

Abone Olgoogle-news

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Paris Saint-Germain (PSG) ile yaptıkları maçta yardımcı antrenörleri Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunan Rumen dördüncü hakem Sebastian Coltescu'nun sahada kalması durumunda müsabakaya devam etmeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine harekete geçen UEFA yetkilileri, ırkçı hakemi görevden aldı.

Gümüşdağ, yaptığı açıklamada, "Dünya futbolu için çok kötü bir gün ve an. Dördüncü hakem orta hakemi ikaz ediyor ve 'Atmalıyız.' diyor. Kırmızı kartla gelip, kartı gösterirken Webo'yu göstererek 'Negro' diyor. Bu hiçbir şekilde kabul edilebilir değil. Dördüncü hakem maçta kalırsa maça çıkmama kararı aldık. Eğer dördüncü hakem UEFA delegesi tarafından saha dışına çıkarılırsa maça devam edeceğiz. Başka türlü maça devam etmiyoruz. Bunu açık ilan ettik. Eğer dördüncü hakem çekilirse maça devam etme kararımız var. Onun dışında maça çıkmayacağız." diye konuştu.

Göksel Gümüşdağ, "Şu an bekliyoruz. Eğer dördüncü hakemde ısrarcı olurlarsa, böyle bir ırkçılığa UEFA'nın, dünyanın en büyük organizasyonunda göz yumarlarsa Başakşehir Futbol Kulübü olarak bunun sonuçlarına katlanırız ama duyarsız kalamayız." ifadelerini kullandı.

GÜMÜŞDAĞ: "HAKEM GÖREVDEN ALINDI"

Göksel Gümüşdağ, son yaptığı açıklamada hakemin görevden alındığını belirtirken, “4.Hakemin görevden alındığı bilgisi geldi. 4.Hakem kesinlikle ne VAR’da ne sahada olacak. Demba Ba ve Crivelli maça çıkmak istemiyor.” ifadelerini kullandı.

 

Son Dakika Haberi | Başakşehirde Göksel Gümüşdağ resti çekti, UEFA görevden aldı

250 TL'ye varan "Hoş Geldin Bonusu" Misli.com'da! Hemen üye ol... 

False