Dursun Özbek'ten Fatih Terim açıklaması

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Haziran 04, 2022 09:52

Galatasaray'da başkan adayı Dursun Özbek, 11 Haziran'da yapılacak seçim öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Teknik Direktör konusunda Fatih Terim'le ilgili gelen soruya da yanıt veren Özbek, "Biz, Galatasaray için en iyisini yapacağız" dedi.

Haberin Devamı

Galatasaray'da 11 Haziran'da yapılacak olan seçimde başkanlık adaylığını açıklayan Dursun Özbek, projelerini anlattığı lansmanda açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek; Ada, Altyapı Reformu, Gelecek Vizyonu Projeleri, Florya, Colombus, Mecidiyeköy, Riva, Kemerburgaz, Spor Salonu, Tesisleşme Reformu, Hasnun Galip, yeni araziler gibi konuları kapsayan, bağımsız denetim şirketleri tarafından da incelenmiş ve rapora bağlanmış tüm projeleriyle kulübe dört yıl içerisinde 9,5 milyar TL’lik gelir sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

“BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASINDAN ÇIKMAYI HEDEFLİYORUZ”

Gelecek 10 yılı planlayarak yola çıktıklarını belirten Dursun Özbek, ‘‘Türkiye ve dünyadaki makroekonomik şartlar, daralan futbol ekonomisi ve imzalandığı zaman bir gereklilik olan, ancak ağır koşulları da beraberinde getiren Bankalar Birliği anlaşması ile Galatasaray mali bağımsızlığını kaybetmiştir. Mali bağımsızlık olmadan sürdürülebilir sportif başarı beklenemez. Galatasarayımızın mali bağımsızlığına kavuşması ve bugünkü düşük faiz oranlarında bile kulübe yük olan faiz sarmalından kurtulması için değer yaratıcı projelerden gelecek gelirler ile konsolide 2,6 milyar TL’lik finansal borcu eritmeyi ve kulübü Bankalar Birliği anlaşmasından bir an önce çıkarmayı hedefliyoruz. Detaylıca çalışılmış, fizibilite raporları bağımsız kuruluşlarca hazırlanmış projelerimizden 2026 sonuna kadar yaklaşık 9,5 milyar TL net nakit akışı öngörüyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

"ZORU GÖRDÜK DİYE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Kulübün zor günlerden geçtiğini ve birlik olunmasını gerektiği söyleyen Dursun Özbek, "Kulübümüzün dertleri çok büyük. Ancak zoru gördük diye boyun eğmeyeceğiz. Galatasaray'ın şanlı tarihinde en zor anlarda bile mücadele etmek var. Bu zor durumlardan herkesin kıskandığı başarı hikayeleri çok. Galatasaray'ın geleceğini belirleyecek çok önemli günlerden geçiyoruz. Kulübümüzün dertleri çok büyük ama biz zoru gördük diye boyun eğecek değiliz. Çünkü Galatasaray'ın şanlı tarihinde en zor anlarda bile mücadele etmek var." açıklamasını yaptı.

Haberin Devamı

Dursun Özbekten Fatih Terim açıklaması

EŞREF HAMAMCIOĞLU VE METİN ÖZTÜRK GÖRÜŞMESİ

Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk ile yaptığı görüşmeler hakkında konuşan Özbek, "Ben, Galatasaray'ın sorunlarını birbirimizle kavga ederek değil birlikte hareket ederek çözüleceğine inanıyorum. Bunun için 1.5 yıldır adayları birleştirmeye çalışıyorum. 2021 seçim öncesi adaylarla görüştüm. 5 adaylı seçimin faydası olmaz, zararı olur dedim. 30 Nisan öncesi de Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk ile yine görüştüm. Bu dakikadan sonra elimi taşın altına koymam gerekiyordu. Bu çağrımı yeniledim. Metin kardeşim büyük bir özveride bulunarak bu yolu birlikte yürümeyi kabul etti." dedi.

Haberin Devamı

GALATASARAY'IN 2023 HEDEFİ

Gelecek sezon Galatasaray'ın başarı kazanacağına yürekten inandığını belirten Özbek, "Benim bir tane amacım var, o da Galatasaray'ı mali açıdan sürdürülebilir, her branşta rekabet eden bir spor kulübü haline getirmek. Bu sadece benim değil, her Galatasaray taraftarının çocuğuna, torununa borcu. Galatasaray Kulübü 2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm branşlarda en çok kupayı alan spor kulübü olacak. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Sizler de inanın değerli Galatasaraylılar." diye konuştu.

HER BRANŞTA BAŞARI HEDEFİ

Galatasaray'ı her branşta en başarılı kulüp yapmak istediklerini kaydeden Dursun Özbek, "Galatasaray, olimpik sporları Türkiye'ye getiren en önemli kuruluş. Galatasaray'ın misyonunda sporu ileri götürmek var. Futbol en önemli başarı ama basketbolda Erden kardeşimin başarısını hepimiz gördük. Her branşta aynı yapılandırmayı yaparak 100. yılda en çok kupa kazanan kulüp olarak anılmak istiyoruz. Onun için çalışmaları yaptık." dedi.

Haberin Devamı

"GALATASARAY İÇİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ"

Fatih Terim'le ilgili olarak da konuşan Özbek, "Fatih Hoca'nın seçim arifesinde gündeme gelmesi hoş bir şey değil. Biz, Galatasaray için en iyisini yapacağız. Yetkiyi alırsak taraftarımız bize inansın. Herkesin gıptayla bakacağı bir takım yaratacağız." ifadelerini kullandı.

Dursun Özbekten Fatih Terim açıklaması

DURSUN ÖZBEK’İN PROJELERİ

Ada: Finansmanı Yönetim Kurulu tarafından karşılanacak olan Galatasaray Adası kısa sürede sosyal tesis olarak üyelerin kullanımına açılacak.

Florya Konut Projesi: Florya’daki Emlak Konut’a ait 40 dönümlük arazinin satın alınarak, iki parselde toplam 63 dönümlük arsa ve 97.000 m2’lik inşaat alanında konut projesi geliştirilecek.

Haberin Devamı

Colombus: Cemal Özgörkey’in vizyonu ve ekip arkadaşları ile geliştirilen bu projenin detayları haftaya açıklanacak.

Mecidiyeköy Binası: Binayı artan konut fiyatları ile diğer alternatiflere göre getirisi daha yüksek olan rezidans olarak geliştirmek hedefleniyor.

Riva: Halihazırda başarıyla devam eden projede bir değişiklik yapmadan ve beklenen gelirlerin herhangi bir şekilde kırdırılmadan 2022, 2023, 2024 ve 2025’te tahsil edilmesi ve orijinal projede olmayan ilave 200 dönüm orman arazisi için gereken izinlerin alınarak ilave konut inşaatına başlanılması planlanıyor.

Kemerburgaz Tesisi: Stadyuma 10 dakika mesafede A Takım ve altyapı için altı nizamı sahalı modern tesisler tamamlanacak ve bir otel projesi yapılacak.

Spor Salonu: Çok amaçlı spor salonunun inşaatı bitirilecek ve perakende, etkinlik ve eğlence kullanımlarıyla gelir getirici hale getirilecek.

Hasnun Galip: Üyelerin kullanımına açık bir lokal, kulübe ve Galatasaray Lisesi’ne hizmet verecek konaklama tesisi yapılacak.

Yeni Arazi Alımı: Gayrimenkul projelerinden elde edilecek gelirlerin bir kısmı, oluşturulacak Yeni Gayrimenkul Kazandırma Fonu ile arazi ve arsa alımına yönlendirilecek, gerekli çalışmaların yapılarak ileriki yıllarda değer artışlarından Galatasaray’a fayda sağlanacak.

GS Future (Dijital): Çocukluk Aşkımsın - Online Müze, Ömürlük Kombinem - Ali Sami Yen Stadyumu’nun 3D şekilde basılması sağlanacak ve ömürlük koltuk kombineleri satılacak. Augmented Reality kullanarak herkese kendi Ali Sami Yen Stadyumu üzerinden 3 boyutlu olarak tarihi maçlar canlandırılacak.

‘EUROLEAGUE’E WILD CARD İLE KATILMAK İSTİYORUZ’

Galatasaray Spor Kulübü’nde başkanlığa aday olan Dursun Özbek, diğer projelerini şu şekilde sıraladı:

“Erkek basketbolda NEF’in sponsorluğunda yakaladığımız başarılı yapıyı koruyarak FIBA Şampiyonlar Ligi sözleşmesinin bitimi ile Euroleague’e wildcard ile katılabilmek hedefimiz olacak”

“Aynı erkek basketbolda olduğu gibi kadın basketbol, erkek ve kadın voleybolda doğru sponsorlar ile o sponsorun şubenin profesyonelce yönetimine dahil olacağı bir model oluşturacağız”

“Maslak’taki Nevzat Özgörkey Binicilik Tesislerine ilave olarak uluslararası standartlara uygun yeni binicilik tesislerini alınacak arazilerimizin birinde hayata geçireceğiz”

“Galatasaray Adası’nda gerekli tadilat ve inşaatı yaz sezonu sonuna kadar yetiştirmeyi ve kürek takımlarımız için gerekli altyapıyı oluşturmayı planlıyoruz”

“Şampiyon olan sutopu şubemizdeki yapıyı koruyarak devam edeceğiz”

“Ege’de yelken branşımızın 12 ay kamp ve spor okulları için kullanabileceği bir tesis kuracağız”

“Son Genel Kurul’da kararı alınan engelli yüzme branşının oluşumuna destek vereceğiz”

Haberle ilgili daha fazlası: