GeriFutbol Son Dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan hakem tepkisi ve Mesut Özil açıklaması...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son Dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan hakem tepkisi ve Mesut Özil açıklaması...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hakem polemiklerine değinen Ali Koç, MHK ve TFF'ye çağrıda bulundu. Koç ayrıca Mesut Özil transferi hakkında da konuştu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugün Samandıra'da basına açık gerçekleştirilen idmanın ardından sarı lacivertli kulübün gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Can Bartu Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali Koç, Beşiktaş ve Denizlispor maçlarının hakem yönetimine dair sert tepki gösterdi ve MHK ile TFF'ye çağrıda bulundu.

Ali Koç ayrıca ismi sarı lacivertli takım ile anılan Mesut Özil hakkında, "Mesut Özil çok iyi Fenerbahçelidir! Fenerbahçe'nin Özil'i transferinin ekonomik boyutlarını kaldırabilecek durumu yok. Bizim için gerçekleşirse güzel bir rüya olur ama gerçekleşmesi zor bir rüya" ifadelerini kullandı.

İŞTE ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMALARI

"Ne kadar az konuşursak o kadar iyi. Biz işimizi yapmaya çalışıyoruz. Gerek limitler, gerek FFP... Güzel bir yaz dönemi geçirdik. Transferde olumlu işler çıkardık. Önemli olan sahadaki performans tabii. Mümkün olduğu kadar polemiklerin dışında kalmaya çalışıyoruz. Geldiğimiz noktada bizim dışımızda gelişen hadiseler bizi çekiyor. Bu sene bu işler biraz erken başladı."

"TÜRKİYE'DE BİR HAKEM KRİZİ VAR"

"Kazandığımız maçlar da dahil olmak üzere hakem kararlarında bir standartsızlık var. Bu sadece Fenerbahçe'ye özel bir durum da değil. Antalyaspor, Sivasspor gibi kulüplerimiz de ciddi serzeniş içindeler. Türkiye'de bir hakem krizi var ve bu sezona has bir durum değil. Özellikle odağında Fenerbahçe'nin olduğu hakem krizlerinden Türk futbolunun kaosa sürüklendiğini görüyoruz. Hakemlik çok zor bir meslek ama bu kadar kötü yönetmek çok daha zor. Bazı hakem hataları ve bazı kasıtlı hareketler bizi ciddi şekilde endişelendiriyor. Türkiye'de şampiyonluklar saha içinde kazanılmıyor olgusu yerleşmiş durumda. Bu olguyu tüm futbol paydaşları olarak değiştirmeliyiz." Geçen sezon 20. haftada şampiyonluğun en büyük adayıydık sonra 7 haftada 21 puanın sadece 3'ünü alabildik. O dönem doğranıyorduk."

Son Dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koçtan hakem tepkisi ve Mesut Özil açıklaması...

"HAKEMLİK CAMİASINDA DEĞİŞİK HESAPLAR OLDUĞU SÖYLENİYOR"

"Artık hiçbir şey gizli kalmıyor, her şey ortada. Açıklasınlar, hakemin notunu açıklasınlar. Bir hafta mı maç almayacak, bu hakem ne olacak? Genç hakemlerin atanmasını, yeni isimlerin çıkmasını istiyoruz. Hakemlik camiasında değişik hesaplar olduğunu söylüyorlar."

"BU HAKEM NE OLACAK?

"Bilmek istiyorum, açıklasınlar! Sizin futbolcunuz, hakeme hakaret etti ve bu yüzden kırmızı kart gördü desinler! Bu hakem (Ali Palabıyık) ne olacak? Bir hafta mı maç almayacak? Tek tek pozisyonlara girmeyeceğim ama Serdar Aziz'in pozisyonunu açıklasınlar. Hakaret ettiyse kırmızı kart ver. Geçen hafta maçımıza atanan genç hakemin üzerinden manipülasyon kendisini etkiledi."

"MAÇI KATLETTİ, BU İŞİ YAPMAMALI..."

"Geçen hafta (Beşiktaş) maçımıza bir hakem atandı, maçı katletti. Bizden de oyuncu atılmalıydı, Josef de atılmalıydı. Josef'e kırmızı vermeyecek ya da VAR'a çağırmayacak hakem bu işi yapmamalı. Josef'i tanırım. İyi bir insandır. Kötü niyetli olduğunu düşünmek istemiyorum ancak karate literatürüne girecek şekilde topa müdahalede bulunmaya çalıştı. Buna kırmızı vermeyecek orta hakem yoktur."

TFF VE MHK'YA ÇAĞRI

"TFF Başkanı, MHK Başkanı ve ilgili arkadaşlarına sormak istiyorum; Ortada bir kriz var mı, yok mu? Etrafta dolaşan dedikodular, iddialar, şikayetçi takım sayısı... TFF ve MHK neden konuşmuyor? Sorun yok, problem yok deniyorsa biz de Fenerbahçe olarak yolumuzu çizeceğiz. Maçlarda iki gözlemci olsun. İkisi de formu doldursun. Buradan çıkacak rakam, hakemin notu olsun ve bunlar şeffaf bir şekilde açıklansın. Bunların açıklanmaması için hiçbir neden olamaz. Ahbap çavuş ilişkisinin önüne geçin. Hakemlerin Koç çalışanı olduğu yalanlarını ortaya attılar. Onları ayıplıyorum. Ortaya çıkması için adım atmayanları da ayıplıyorum."

Son Dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koçtan hakem tepkisi ve Mesut Özil açıklaması...

"HAKEM ATAMALARI KURA İLE ÇEKİLSİN"

"Hakem atamaları nasıl yapılıyor bilmiyorum ama doğru yapılmadığını çok iyi biliyorum... MHK, her hafta hakemleri Milli Piyango çekilişi gibi televizyon ekranları önünde kura çeksinler. Bu böyle gitmez."

"Bu sene iki tane algıyla başladık. Rıdvan Dilmen sezonu biri, diğeri de Fenerbahçe şampiyon olacak. Bu algıyı yaratanlar, her sene sistematik şekilde çalışıyorlar. Hakemleri de etki altına alıyorlar."

AHMET ÇAKAR'IN İDDİALARI

"Ahmet Çakar'ın iddialarının aslı astarı var mı bilmiyorum. Kaynak konusunda bir sıkıntısı olmadığını anlıyorum. Nedir, kimdir, sana bu nereden geldi diye çağırın sorun. Türk futboluna hasar veren bir iddiadır, doğruysa üstüne gidin."

YABANCI HAKEM POLEMİĞİ

"Yabancı hakem gelmesini bir Türk vatandaşı olarak ayıplarım ama mecburuz. Doğru şekilde maç yönetmek için insan kaynağı yaratmıyorsak bu bizim ayıbımızdır. İnsan kaynağı var ama sistem ve dengeler yanlış. 80 milyonluk ülkede maçları adil yönetecek hakemler çıkaramıyorsak bu bizim ayıbımız. Ama ihtiyaç var mı, şu anda var."

"Biz bu sene çok daha kuvvetliyiz. Bu yüzden bu sene, bu işler daha erken başladı. Taraftarlara seslendim, bu tuzağa düşmeyin ve kulak vermeyin diye. Görüyorum ki en ufak tökezlemede taraftarımız hassasiyet gösteriyor. Bu tuzağa düşmeyin, kimin şampiyon olacağı son maçlarda belli olur."

"Bardağı yarı dolu görürsek puanımız iyi ama daha iyi olabilirdi, olmalıydı. Deplasmanda harika ama iç saha sorununu çözmek zorundayız. Şampiyonluk adayları içinde en çok gol yiyen takımlardan biriyiz, bunu adreslememiz lazım"

MESUT ÖZİL İDDİALARI

"Mesut Özil çok iyi Fenerbahçelidir! Fenerbahçe'nin Özil'i transferinin ekonomik boyutlarını kaldırabilecek durumu yok. Bizim için gerçekleşirse güzel bir rüya olur ama gerçekleşmesi zor bir rüya"

Son Dakika | Fenerbahçe Başkanı Ali Koçtan hakem tepkisi ve Mesut Özil açıklaması...

Misli.com'a üye ol, Sanal Oyun kuponu yap, 10 TL kazan! Sadece Misli.com'da, hemen üye ol...

False