Son Dakika | Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: 'Caner Erkin ve Gökhan Gönül kalmak isterse...'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Anadolu Ajansı Spor Masası'na geride kalan sezon ve gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları şu şekilde;

Sergen hocayı getirmekle çok iyi iş yaptık. 13. sıradan 3.lüğe çıkmak bir başarıdır. Tabii Beşiktaş'ın hedefi şampiyonluktur. Saçma sapan puanlar kaybettik. Şampiyon da olabilirdik.

''SERGEN HOCA UMARIM BURADA EMEKLİ OLUR''

Sergen Yalçın'ı göreve getirmekle doğru bir karar almışız. Hocamız çok pozitif ve sürekli kazanmak için sahaya çıkan birisi. Sürekli gol arayan bir futbol anlayışı var. Sergen hocamızın bizim için en önemli tarafı Beşiktaş'ın gençlerine de değer vereceğini hissettiriyor oluşu. Basında aramızda problem yaşandığı haberleri çıkıyor. Kesinlikle böyle bir şey yok. Hocamız da aynısını söylüyor zaten. Bizim altyapımızdan arzu ettiğimiz kadar iyi çocuklar yeterince yok. Bu da altyapıya gereken önemi vermememizden kaynaklanıyor. Sergen hoca istediği kadar Beşiktaş'ta kalabilir. Umarım burada emekli olur. 

''NASIL AĞLAMAYAYIM BEN?''

Haberin Devamı

Alanyaspor'u da takdir ediyorum. Nereden nereye geldiler. Planlamaları çok düzgün. Buna benzer birçok Anadolu kulübümüz var. Biz de artık düzgün bir ekonomi ile başarılı sportif sonuçlar elde edeceğiz. Beşiktaş'a şeffaflık sözü verdim ben. Çok ağlıyor diyorlar. Nasıl ağlamayayım ben? Gülünecek bir durum mu var? Ağlamaya devam edeceğim. Biz bir aileyiz, camiayız. Kızsınlar ama önemli değil. Biz Beşiktaş'ı düzlüğe çıkartınca görevimizi yerimize getireceğiz. Ağlamayan bir başkan ileride olacak inşallah.

''HEPİMİZ AYNI DURUMDAYIZ''

Beşiktaş şu an ne durumdaysa, Fenerbahçe ve Galatasaray da aynı konumda. Birbirimizden farkımız yok. Aynı ölçülerde hareket edersek, kulüpleri zarara sokmayız ve eşit şartlarda mücadele ederiz. Yöneticilerin, onun bunun vereceği parayla kulübü döndürme şansımız yok. Ekonomik açıdan hiçbir kulübün birbirinden farkı yok. Bu sorunu el birliğiyle çözmeliyiz. 450 Milyon TL sadece faiz ödemesi var. Gelen gelirler sadece faizi karşılıyor. Şu an gider çok. Bütçeyi 60 milyondan, 30 milyona indirelim ki faiz borcunu ödeyelim

''KAMPANYA BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMADI''

Kampanya, şu ana kadar beklentileri karşılayamadı ama ben ümitliyim. Her yerde Bırakmam Seni kampanyaları var. Nasıl ulaşmamış olabilir? Biz yönetim kurulu olarak 10 milyon TL bağışlamaya karar verdik. Bunun 3-4 milyonunu ben verececeğim, diğer kısmını yönetici arkadaşlar verecek.

''BEŞİKTAŞ GİBİ KOCA BİR ÇINAR YOK OLURSA...''

Haberin Devamı

Birkaç hafta sonra tüm sponsorluklarımızı açıklayacağız. Vodafone ile anlaşmamız bitti, onun yerine Beko geldi. Onlara da tekrar teşekkür ederiz. Geçmişten bugüne hep yanımızda oldular. Beşiktaş gibi koca çınar yok olursa, Allah göstermesin ama hepimiz çok üzülürüz. Ayın 9'unda TV programı yapacağız. İş insanlarını arayacağız. Tahmin ediyorum bu kampanya bittiğinde hedeflerimize ulaşacağız. Az seviyede başladık ama bağışlar artacak. Allah izin verirse seneye şampiyon olacağız.

''BURAK YILMAZ, KENDİSİ GİTMEK İSTEDİ''

Haberin Devamı

Burak ile prensip olarak el sıkıştık ama sözleşme henüz imzalanmadı. Belki bugün bitecek. Burak, Lille takımına gitmek istedi. Sözleşme şartları şu anda konuşuluyor. O yüzden bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. Beşiktaş ve Türk futbolunun standartlarına göre bazı futbolcuların çok fazla ücret aldıklarını söylüyorum. O gün ki yönetici öyle takdir etmiş, bu futbolcunun hakkı bu demiş. Saygı duymak lazım.

Yabancı konusunda ben yabancı sayısının zaman içerisinde belli bir miktarda düşmesi gerektiğini ifade ettim. Hala aynı şekilde savunuyorum. Sayın hocamız 14 Türk ve 14 yabancı futbolcu oynatma hakkı var dedi, buna da hak verdim. Başkan bu nasıl çelişki diye yazıyorlar sosyal medyada. Bunları diyenin çoğu da troll hesap. Ama içlerinde tanıdığım insanlar da var. Bana göre 8 yabancı yeterli. Daha fazla olunca ekonomi bozuluyor. Sınırın 8'in altında kalacağını da sanmıyorum.

Haberin Devamı

GÖKHAN VE CANER KALACAK MI?

Gökhan ve Caner, sözleşme şartlarına uyarlarsa ve takımda kalmak isterlerse kalmalarını isteriz tabii. Oynamak istiyorlarsa ekonomik şartlarımız belli. O şartlarda geliyorlarsa mutlu oluruz. Şartlarımız uymuyorsa, bir başkası daha fazlasını veriyorsa, saygı duymamız lazım.

''KİMSE UÇUK TRANSFER BEKLEMESİN''

Hocamız da Atiba'nın kalmasını istiyor. Profesyonellik duruşu var. Sanıyorum yarın öbür gün kendisi ile görüşeceğiz. Umarız el sıkışırız. Beğendiğimiz, sevdiğimiz bir futbolcu. Transfer politikamızı ekonomik şartlara göre yapacağız. Şampiyonlar Ligi'ne gidersek belki bir tık üst transferler yapabiliriz ama kimse uçuk bir transfer beklemesin. Keşke 2. olsaydık. Biz Trabzonspor'un alacağı cezayla Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istemiyoruz. Biz başkalarının mutsuzluğu üzerine mutluluk inşa etmek isteyen bir kulüp değiliz. Trabzonspor, 2. olsun da onlar yerine Şampiyonlar Ligi'nde oynayayım demek benim içime sinmiyor.

Haberin Devamı

''ELNENY DE AYNI ŞEKİLDE, O NİYE GİTMEDİ?''

UEFA kural koyucu olmasına rağmen pandemi sürecinde kural koymadı. Futbolculardan indirim istediğimizde 'Bana ne pandemiden?' diyorlar. Ruiz'in parasını Şubat ayına kadar ödemişiz. Ondan sonra zaten yayıncı kuruluş para vermiyor. Şurada kalmış 4 maç. Ben pandemiyi tanımıyorum, böyle bir virüs yok deseydi. Elneny de aynı şekilde. O neden gitmedi?

''BU SEZON KÜME DÜŞMEYİ KALDIRALIM''

Bence bu sezon düşmeyi kaldıralım. Kulüplerin neler yaşadığını ben biliyorum. Kalsın arkadaşlarımız, beraber oynayalım. Kayserispor, Ankaragücü, Yeni Malatya hepsi Anadolu'nun değerli takımları. Bu sene onların düşmesi çok adaletli olmaz.

 

İsmail Er: 'Beşiktaş'ın transferdeki önceliği Caner ve Gökhan'

Son Dakika | Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: Caner Erkin ve Gökhan Gönül kalmak isterse...

Misli.com’dan herkese 5 TL hediye, hemen katıl!

Haberle ilgili daha fazlası: