Şenes Erzik’in 'Olmaz Olmaz Demeyin, Olmaz Olmaz!' kitabının lansmanı gerçekleşti

Şenes Erzik’in Olmaz Olmaz Demeyin, Olmaz Olmaz kitabının lansmanı gerçekleşti

Türk futbolunun efsane ismi Şenes Erzik’in kaleme aldığı, SİA Kitap tarafından hazırlanan, ilham verici bir hayat öyküsünü anlatan “Olmaz olmaz demeyin, olmaz olmaz!” kitabının online lansman toplantısı gerçekleşti.

Haberin Devamı

Dünya futbol tarihine adını yazdıran Şenes Erzik’in, eğitim ve çalışma hayatının tüm detaylarından Türkiye Futbol Federasyonu'nun son atanmış ve ilk seçilmiş Federasyon Başkanı olmasına 33 yıl UEFA'da ve 21 yıl FIFA'da üst düzey yönetici olarak dünya futbolunu şekillendirmesinden Türk futbolunun geleceğine kadar birçok hikayeyi içinde barındıran ‘Olmaz Olmaz Demeyin, Olmaz Olmaz! kitabının online basın lansmanı gerçekleştirildi.

Basın lansmanında konuşan değerli futbol adamı Şenes Erzik; “50 yıldır bir fiil Türk futbolunun içindeyim. 33 yıl UEFA’da, 21 yıl FIFA’da ülkemi temsil ettim. Bugüne kadar hep futbol adamı olarak sizlerle bir araya geldim. Ama bugün, yaşam öykümü bulacağınız, benim için ayrı bir anlamı olan, 2 yıllık uzun bir çalışmanın ardından yayımlanan kitabımla karşınızdayım. Çok değerli kitabevimiz SİA Kitap’ın yanı sıra Hamit Turhan, Zafer Büyükavcu ve Mert Tanaydın’a da kitabın hazırlanmasındaki değerli katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Olmaz olmaz demeyin, olmaz olmaz! Kitabını “Övünmek için değil, bilinmek için” mottosuyla, gençlere rehber olmak, yol göstermek ve onların hayallerine kavuşmalarına destek olmak için hazırlandığını belirten Erzik; “Taşralı bir gencin dünya futbolunu yöneten kurumlarda etkin görevler alabileceğini, ülkesini dünyanın dört bir yanında uzun yıllar temsil edebileceğini gençlerin öğrenmesini ve bilmesini istedim. Kitabımın ismi ‘Olmazsa olmaz demeyin, olmaz olmaz!’ Hayatta gerçekten olmaz olmazlar vardır. Ben de bunu söylerken gençlerimize “Pes etmeyin, mücadele edin” mesajını vermek istedim. Çözüm odaklı, akılla, vicdanla, sorumlulukla ve saygıyla hareket ettiğinizde başaramayacağınız iş yoktur” duygusunu aşılamayı amaçladım. Ne kadar başarılı olduğum konusunda takdir kamuoyunundur, sizlerindir. Ama en azından başarabildiklerimi anlatarak gençlere bir yol çizmek istedik. Bu kitap, sadece bir futbol kitabı değil aynı zamanda bir yaşam öyküsüdür. Bu kitap sayesinde Türkiye’nin sanayiisinden spora dek gelişmesine, büyümesine ve yakın tarihindeki olaylara yolculuk edeceksiniz. Kitapta, futbolda devrim sayılacak adımları atarken yaşadıklarımız da yer alıyor. Bunların başında da özerklik geliyor. Bildiğiniz üzere, atanan son, seçimle gelen ilk Federasyon Başkanıyım.” dedi.

Türk futbolundaki reformların yanı sıra, UEFA ve FIFA’da üst düzey görevler üstlendiğini söyleyen kıymetli futbol adamı; “Özerkliğin sağladığı olanaklarla üst üste önemli işler başardık. TFF’nin idari, mali ve hukuki profesyonel yapısı, tesisleşme, altyapı, sağlık, havuz sistemi gibi hayata geçirdiğimiz projelerle dönemin federasyonu olarak adeta Türk futbolunu yeniden düzenledik. Kitabımın dağıtımıyla birlikte beni duygulandıran, mutlu eden mesajlar aldım. Bu konuda arayan, soran, kutlayan, değerli görüşlerini paylaşan herkese, dostlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

 

Kaybeden tüm kuponlarına %3'e varan iade sadece Misli.com'da, hemen katıl!