GeriSpor Şampiyonlar Ligi finali ne zaman? İşte Avrupa'nın 1 numarasının belli olacağı tarih
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şampiyonlar Ligi finali ne zaman? İşte Avrupa'nın 1 numarasının belli olacağı tarih

Şampiyonlar Ligi finali ne zaman? İşte Avrupa'nın 1 numarasının belli olacağı tarih

Kulüpler bazında Avrupa'nın en büyük futbol organizasyonlarından olan ve İstanbul'un ev sahipliği yapacağı UEFA Şampiyonlar Ligi finali için geri sayım başladı. Prestijli kupanın sahibini bulacağı gün merakla araştırılıyor. Peki, Şampiyonlar Ligi finali ne zaman?

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki bir numaralı organizasyonunda yarı final rövanş heyecanı başladı. Devlerin mücadelesine sahne olacak final maçının tarihi, tüm futbolseverlerce heyecanla bekleniyor. İşte, konuya dair ayrıntılar...

UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası, 29 Mayıs'ta Olimpiyat Stadı'nda oynanacak final müsabakasında sahibini bulacak.

KUPA İSTANBUL'DA GELDİ

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'ni kazanan takımın ellerinde yükselecek olan kupanın basın gösterimi Esma Sultan Yalısı'nda yapıldı.

İstanbul Boğazı manzarası eşliğinde gösterime sunulan kupa, Ruffles ve Pepsi'nin sponsorluğunda İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA genel merkezinden getirildi.

İstanbul Boğazı'nın manzarasıyla bir araya getirilen 7,5 kilo ağırlığındaki kupayı İstanbul'a getirdikleri için heyecanlı olduklarını söyleyen PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Önder, "Tüm futbol taraftarlarını bir araya getiren yılın en önemli etkinliklerinden birine ev sahipliği yapmaktan ve bu organizasyonun hemen öncesinde UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası'nı İstanbul'a getirmekten büyük heyecan duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

False