GeriBasketbol Obradovic: "6 yıl önce burasının evim olacağını söylemiştim"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Obradovic: "6 yıl önce burasının evim olacağını söylemiştim"

Obradovic: "6 yıl önce burasının evim olacağını söylemiştim"
Abone Olgoogle-news

THY Avrupa Ligi play-off çeyrek finalinde Zalgiris Kaunas’ı eleyerek Dörtlü Final’e katılmaya hak kazanan Fenerbahçe Beko, Dörtlü Final öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Genel menajer Maurizio Gherardini, başantrenör Zeljko Obradovic ve oyuncular Kostas Sloukas ile Melih Mahmutoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İlk olarak söz alan Gherardini, üst üste beşinci kez Dörtlü Final’e kalmalarının çok özel bir duygu olduğunu belirterek, "Final Four haftasını yaşamaya hazırlanıyoruz, en heyecanlı hafta bizim için. Sezonun başarısının damgası oluyor. 5 yıl üst üste olunca çok güzel bir duygu. Tüm takımlar için geçerli bu. En büyük sahnede, en iyi takımlarla sahne alacaksınız. Tüm takımlar bu hedefle başlıyor ama en iyiler buraya geliyor. Tüm anlamıyla Final Four’un keyfini yaşamak istiyoruz" dedi.

GHERARDINI: "BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL BİR YOLCULUK OLDU"

Fenerbahçe serüvenini değerlendiren başarılı genel menajer, "Çok özel bir yolculuk oldu benim için. NBA’de çalışırken buraya gelmek, Obradovic’le çalışma fırsatı buldum. Önümüzde inşa edebileceğimiz çok şey olduğunu gördüm. Bir gün Final Four’a gelme hedefimiz vardı. Müthiş sezonlar geçirdik, gelişim anlamında. Çok gurur duyduğum anlar oldu. Kulüp her anlamda gelişti. Taraftar gelişti. Bizlerle daha güzel bir bağ kurmayı öğrendiler. Bütün bu etkenleri birleştirince, bir de üzerine Obradovic ve şu anki oyuncularımız eklenince, her şey çok güzel oluyor" ifadelerini kullandı.

OBRADOVIC: "MÜKEMMEL BİR SEZON İÇİN OYUNCULARIMI TEBRİK EDİYORUM"

Başantrenör Zeljko Obradovic, sezon başındaki değişiklikleri işaret ederek, "Bir kere daha Final Four’a giderken sezon başına dönmek istiyorum. Hedefe ulaşmak için birtakım değişiklikler yaptık. Talihsiz bir şekilde sakatlıklar yaşadık. Ama biz yine de iyi basketbol oynamanın yolunu bulduk. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Mükemmel bir sezon için onları tebrik ediyorum. Hedefimiz buydu, biz sezona maç maç giderek başlarız. Şu an buradayız, çok güzel durumdayız. Tabii ki problemlerimiz de var. Bunun için de gençlere teşekkür ederim. Diğer oyunculara da teşekkür ederim. Taraftarlara da teşekkür ederim. Oyuncularım bu desteği sonuna kadar hak ediyor. Sakatlıkları bulunan Kalinic ve Vesely’nin durumları belli olacak, Datome ve Lauvergne ise bizimle olamayacak, çok üzgünüm. Umarım başka Final Fourlarda bizimle olacaklar" diye konuştu.

"6 YIL ÖNCE BURASININ EVİM OLACAĞINI SÖYLEMİŞTİM"

Fenerbahçe olduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren Obradovic, "6 yıl önce burada bir söz verdim, burasının evim olacağını söylemiştim. Şu ana kadar fena gitmedik. Hepimizin aynı yerde olması çok önemliydi. Bütün herkes oyuncuların ve bizim iyi olmamız için çalışıyorlar. Bu ekip olmadan güzel sonuçlar elde etmek çok zor. Yukarı dönüp baktığımızda neler elde ettiğimizi görebiliyoruz" dedi.

"BİRBİRİMİZİ ÇOK İYİ TANIYAN İKİ TAKIMIZ"

Takımın birbirini çok iyi tanıdığını söyleyen deneyimli başantrenör şöyle konuştu: "Birbirimizi çok iyi tanıyan iki takımız. Birçok maçta karşılaştık. İki takım da çok kaliteli. Herkes olmayacak ama bu demek değil ki biz savaşmayacağız. Bizim takımın karakteri bu, tabii ki taktikler olacak. Bizim en önemli hedefimiz, durumu anlayıp ona göre devam etmek. Oyunculara hep söylüyorum, sizin bir takım karakteriniz var, buna göre hareket etmelisiniz. Her seferinde zor oluyor, bu sefer farklı sorunlarımız da var. Ama en önemli şey istek, motivasyon ve konsantrasyon."

"MOTİVASYON OLARAK ÇOK İYİ SEVİYEDEYİZ

Oyuncuların motivasyon olarak çok iyi durumda olduğunu kaydeden Obradovic, "Çok iyi olduklarını söyleyebilirim, çok spesifik maçlar Final Four maçları, tek maç çünkü. Motivasyon olarak çok iyi seviyedeyiz. Neyin doğru olduğunu ve ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Çoğu yüzde yüzün, hatta bazıları yüzde yüzünden fazlasını verecektir. Örnek olarak kaptanımız Melih’i gösterebilirim, sezonun en üst seviyesinde savunma olarak" dedi.

"EFES BURADA OLMAYI HAK ETTİ"

Obradovic son olarak THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’nde iki Türk takımının olmasıyla ilgili olarak "Türk basketbolu için çok önemli iki takımın Final Four’da olması. Efes’i tebrik ediyorum, burada olmayı hak ettiler. Ergin Ataman’a aynı dilekleri iletiyorum" diye konuştu.

False