Mobile Legends M4 Türkiye Şampiyonası’nda adım adım finale

Güncelleme Tarihi:

Mobile Legends M4 Türkiye Şampiyonası’nda adım adım finale
Oluşturulma Tarihi: Eylül 30, 2022 22:07

Elemelerine üç bine yakın esporcunun katıldığı dev turnuva Mobile Legends M4 Türkiye Şampiyonası’nın final zamanı geldi. 1-2 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek heyecanlı finalde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Incendio Supremacy, Selecta, TOHO Esports ve KONSEY takımları zorlu final öncesinde bir araya geldi. Türkiye Kupası sahibinin Jakarta’da yapılacak dünya finalinde ülkemizi temsil edeceği final öncesinde Konsey takımı, hurriyet.com.tr’ye konuştu.

Haberin Devamı

Bir milyardan fazla kurulum ve 105 milyondan fazla aktif aylık kullanıcısı olan ödüllü oyun Mobile Legends: Bang Bang’de Türkiye’nin en iyi takımı İstanbul’da belli olacak. Elemelerine 314 takımın ve üç binin üzerinde esporcunun katıldığı Mobile Legends M4 Türkiye Şampiyonası’nda büyük final heyecanı 1-2 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yaşanacak. 270 bin TL'lik toplam ödülü olan turnuvanın büyük finali öncesinde bu büyük heyecanda yer alacak dört takım bir araya geldi.

Elemelerde başarı gösteren Incendio Supremacy, Selecta, TOHO Esports, KONSEY takımları en iyi 7 Oyun (BO7) formatında yapılacak final maçında rakibini yenerek Mobile Legends: Bang Bang Türkiye şampiyonu olmak için mücadele edecek. Türkiye’nin en iyisi olan takımın hem büyük para ödülünün sahibi olacağı hem de Jakarta’da yapılacak dünya finalinde Türkiye’yi temsil edeceği Büyük Final öncesinde Konsey takımı hurriyet.com.tr’ye özel açıklamalar yaptı.

Haberin Devamı

“Rakiplerimizi iyi analiz ettik”

KONSEY takımının kaptanı Harun Kocagöz, “Oyunu çıktığından beri oynuyorum. Bu tarz oyunlara çok ilgim vardı. Bu oyun çıkınca da bu oyuna başladım ve o zamandır bu oyunu oynuyorum. Geçen sene yapılan Türkiye Şampiyonası’na katılmayı çok istiyorduk doğrusu ama maalesef o zaman istediğimiz gibi bir takım kuramamıştık. Bu sene iyi bir takım kurduk. Dört ay önce ve iyi bir şekilde şampiyonaya hazırlandık. Hazırlık sürecinde günde 6-7 saat antrenman yaptığımız oldu. Rakiplerimizi çok iyi analiz ettiğimizi düşünüyorum. Final aşamasında da elimizden gelenin en iyisini yapacağız” diye konuştu.

 

BAKMADAN GEÇME!