GeriDiğer Mike Tyson'ın acı günü! Nelson Cuevas corona virüsten hayatını kaybetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mike Tyson'ın acı günü! Nelson Cuevas corona virüsten hayatını kaybetti

Mike Tyson'ın acı günü! Nelson Cuevas corona virüsten hayatını kaybetti

Mike Tyson'ın ilk antrenörlerinden olan Nelson Cuevas, 80 yaşından corona virüsü sebebiyle yaşamını yitirdi.

Efsanevi eski ağır siklet dünya boks şampiyonu Mike Tyson'ın ilk antrenörlerinden olan Nelson Cuevas, 80 yaşından corona virüsü sebebiyle hayatını kaybetti.

Mike Tyson’ın amatör olarak ilk maçlarına çıktığı Apollo Gym'in sahibi olan Porto-Riko asıllı efsanevi antrenör, boks dünyasına kazandırdığı sayısız sporcuyla adından söz ettiriyordu.

Mike Tyson, acı haberi Instagram hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

"Boks dünyasındaki en iyi insanlardan birini kaybettik. İlk amatör maçımı Apollo Gym’de yapmıştım, gençliğinde Cus’ın (efsanevi antrenör ve menajer Cus D’Amato) dövüşçülerindendi. Cus’ın Catskill dövüşçüleri Bronx’a, Cuevas’ın salonuna geldiğinde bizi var gücüyle korurdu. Çocukken hatırlıyorum da çok heyecanlanırdık çünkü güzel bir maç çıkardığımızda bize soda ve sosisli alırdı çünkü paramız olmadığını bilirdi. Hayatımın en güzel yılları Cuevas’ın yanında Porto-Rikolu dövüşçüleri izlediğim yıllardı. Tam şovmenlerdi. Onların maço sovmenliklerini canlandırmaya çalıştım. Onu tanıyanlar onunla oyun oynanmayacağını bilirdi. Onu çok seviyor ve büyük saygı duyuyorum. Amatör kariyerimde onun yanında olmak hayatımın en iyi zamanıydı. Huzur içinde uyu. Bir dönem sona erdi."

False