Mesut Özil: "Fenerbahçe gerçek bir rüya"

Mesut Özil: Fenerbahçe gerçek bir rüya

Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Mesut Özil, L’Euqipe gazetesine röportaj verdi. Sarı lacivertlilerde oynamanın baskı yarattığını ancak kendisinin bunu bir motivasyon kaynağı olarak gördüğünü belirten Mesut, “Bu kadar özel bir ilgi ve sevgi görmek, bir futbolcunun başına gelebilecek en güzel şey” dedi.

Haberin Devamı

Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü futbolcusu Mesut Özil, Fransız L’Equipe gazetesine verdiği röportajda Türkiye’deki yaşamı ve futbol ortamına ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Yıldız oyuncu, Fenerbahçe’de oynamanın baskı yarattığını belirterek, “Ancak ben bunu bir motivasyon kaynağı olarak görüyorum. Bu kadar özel bir ilgi ve sevgi gösterilince, karşılığında en iyisini vermek için kendinizi borçlu hissediyorsunuz. Bu sevgiyi görmek, bir futbolcunun başına gelebilecek en güzel şey” diye konuştu.

Türkiye’den hiç kopmadım

Mesut Özil, çocukluğundan itibaren Türkiye ile bağlarını hiç koparmadığını dile getirerek, “Bazı akrabalarım Türkiye’de yaşadığı için neredeyse her yaz ziyarete gelirdik. Evde Türkçe konuşarak, televizyonda Fenerbahçe’nin maçlarını izleyerek büyüdüm. Burada insanları futbola bağlayan tutkuyu en ön sıradan hissedebilmek benim için çok anlamlı” dedi. Yıldız oyuncu, Fenerbahçe’ye transferiyle için de “Bir gün bu formayı giyebilmek benim için gerçek bir rüyaydı. İmza atalı 7 ay oldu ve bu kulüpte oynamanın ne demek olduğunu her geçen gün daha fazla anlıyorum” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Hemen Misli.com'a gel, 7 farklı oyun seçeneğiyle sanal bahis oyna...

Haberle ilgili daha fazlası: