Medipol Başakşehir CEO'su Mustafa Eröğüt: "Kriz kulüplerimiz için daha hayırlı olacak"

Medipol Başakşehir CEOsu Mustafa Eröğüt: Kriz kulüplerimiz için daha hayırlı olacak

Medipol Başakşehir CEO’su Mustafa Eröğüt, koşulların uygun olması halinde liglerin bitirilmesini arzu ettiklerini belirtirken, oyuncularından maaş indirim talebinde bulunmadıklarını söyledi.

Haberin Devamı

Medipol Başakşehir CEO’su Mustafa Eröğüt, “Şu ana kadar herhangi bir maaş indirim talebinde bulunmadık çünkü FIFA’nın talimatı çok açık. Kulüp bu süreçte ekonomik olarak ne kadar zarara uğradıysa, bunu oyunculara da yansıtabilir. Şu an belirsizlik içerisindeyiz. Zarar hesabı yapabilmek için bu durumun netleşmesini bekliyoruz” dedi.

NEWCASTLE UNITED ÖRNEĞİ

Eröğüt, “Artık 200 milyon Euro’larla ifade edilen transferler ortadan kalktı diyebilir miyiz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Bazı kulüplerin salgından çok etkilendiğini söyleyemeyiz. Özellikle Orta Doğu sermayeli kulüpler. Suudi Arabistan, Newcastle United’ı almak üzere, 500 milyon Euro’uk bir transfer bütçesi de hazırlamışlar. Bu para futbola enjekte edildiği zaman yine önemli bir çark dönecek. Türkiye’de zaten rakamlar ortalamanın çok üzerindeydi. Bence normale dönecek ve kulüplerin sürdürülebilirliği için daha hayırlı olacak.”

 


Haberin Devamı

Belarus Ligi’ne Özel Canlı İddaa kaybına %10’a varan iade Misli.com'da, katılmak için buraya tıklayın!

Haberle ilgili daha fazlası: