GeriFutbol Max Kruse ve tazminat gerçeği! Neden Fenerbahçe'nin teklifini kabul etti?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Max Kruse ve tazminat gerçeği! Neden Fenerbahçe'nin teklifini kabul etti?

Fenerbahçe ile Max Kruse, tazminat konusunda el sıkışmıştı. Buna göre Sarı-Lacivertliler’in 7.5 milyon Euro değil, yaklaşık 3.75 milyon Euro ödeyeceği öğrenildi. Anlaşma sağlanması için iki tarafın da kendince nedenleri var.

FIFA, Max Kruse’yi Fenerbahçe’ye açtığı 7.5 milyon Euro’luk tazminat davasında haklı bulmuştu. Sarı-Lacivertliler de Alman yıldıza karşı 18 milyon Euro’luk dava açmış, yönetim cephesinden gelen açıklamalarda kazananın kendileri olacağı vurgulanmıştı.

Ancak önceki gün taraflar tazminat konusunda el sıkıştı. Buna göre Kruse, 7.5 milyon Euro yerine bu rakamın yarısına, yaklaşık 3.75 milyon Euro’ya ‘Evet’ dedi. Alman oyuncunun bunu kabul etmesindeki en önemli neden, Fenerbahçe’nin yapacağı itirazlarla davanın fazlasıyla uzama ihtimali. Kruse bu nedenle daha az bir rakam olmasına rağmen Sarı-Lacivertliler ile el sıkıştı. Fenerbahçe cephesinin orta yolu bulma girişimlerinde iki önemli neden vardı.

Max Kruse ve tazminat gerçeği Neden Fenerbahçenin teklifini kabul etti

Transfer yasağı endişesi

İlki; yaklaşık 3.75 milyon Euro’nun kulübün kasasında kalacak olması. Dava uzasa bile önümüzdeki yıllarda faizlerle 7.5 milyon Euro’dan daha fazla bir ödeme yapılması gerekebilirdi. Yönetimin anlaşmayı tercih etmesinin bir diğer sebebinin ise transfer yasağı gelme ihtimali olduğu öğrenildi. Bunun hem kadro planlamasına hem de kulübün prestijine büyük bir darbe vuracağını düşünen Sarı-Lacivertliler, sorunu kısa süre içerisinde çözme yolunu tercih etti. (Fanatik)

Max Kruse ve tazminat gerçeği Neden Fenerbahçenin teklifini kabul etti

Sanal Oyunlar SADECE Misli.com'da! Oyun türünü seç, tahmini yap, tutarı belirle ve hemen oyna...

False