GeriSpor Kayserispor'un kulüp başkanı Berna Gözbaşı kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayserispor'un kulüp başkanı Berna Gözbaşı kimdir?

Kayserispor'un kulüp başkanı Berna Gözbaşı kimdir?

Berna Gözbaşı, son günlerin en çok konuşulan ismi oldu. Süper Lig’in ilk kadın kulüp başkanı Berna Gözbaşı, açıklamalarıyla merak uyandırdı. Aynı zamanda bir iş kadını olan Kayserispor'un kulüp başkanı Berna Gözbaşı, 2006 yılından bu yana yatak üretimi yapıyor. Peki, Kayserispor'un kulüp başkanı Berna Gözbaşı kimdir?

Berna Gözbaşı astsubay baba ve öğretmen bir annenin kızı. Kayserili olan Berna Gözbaşı, Gelibolu‘da dünyaya geldi.. Memur bir ailenin tek kızı olarak, 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü'nden 1996 yılında mezun oldu.

Berna Gözbaşı, iş hayatına Kayseri Çinkur'un ihracat biriminde başladı. Londra Metal Borsasında "Uluslararası Finans, Metal Ticareti, Futures& Options" konusunda eğitim aldıktan sonra, ilk şirketi olan BRN Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi'ni 2001 yılında kurdu.

Birçok firmaya uluslararası pazarlama ve dış ticaret danışmanlığı yaptı. İhracata açılmamış bir cok KOBİ'yi ihracatla tanıştıran Gözbaşı, 2001 -2006 yılları arasında Ortadoğu, Doğu ve Batı Afrika pazarlarında aktif çalıştı.

2006 yılında yatak üretimine başladı.

BRN Yatak'ı farklı paketleme yöntemleri 5 kıtada 60'dan fazla ülkeye ihraç eden bir şirket haline getirerek, çok kısa bir sürede sektörün en önemli ihracatçı firmalarından biri haline getirdi ve girişimcilik ve ihracat dalında birçok ödüle layık görüldü ve genç ve kadın girişimciler için rol model oldu.

Çocukluğundan beri sporla iç içe olan bir süre basketbol sporunda aktif olan Berna Gözbaşı önce Kayserispor Yönetim Kurulu’na girdi, sonra başkan yardımcısı ardından başkan seçildi. Yerel yöneticiler, STK’ler, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da girişimleriyle Başkanlık görevine getirildi.

Kayseri Sanayi Odası ilk kadın meclis üyesi olan Berna Gözbaşı'nın 2 kızı vardır.

 

 

False