İşte Trabzonspor'un hoca adayları! Ünal Karaman'ın yerine...

İşte Trabzonsporun hoca adayları Ünal Karamanın yerine...

Trabzonspor'da Ünal Karaman ile yolların ayrılmasının ardından yeni hoca arayışı başlarken, öne çıkan isim Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut oldu.

Haberin Devamı

Trabzonspor'da dün KAP'a yapılan açıklama ile teknik direktör Ünal Karaman ile yolların ayrıldığı açıklanmıştı.

Bordo mavili kulüpte bu ayrılığın ardından ise yeni hoca arayışları başladı. Karadeniz ekibinde ön plana çıkan ilk isim ise Aytemiz Alanyaspor'un başarılı teknik direktörü Erol Bulut oldu.

1999-2000 sezonunda bordo-mavili formayı giyen Bulut uzun süre Başakşehir'de Abdullah Avcı'nın yardımcılığı görevini sürdürmüş, daha sonra ilk teknik direktörlük deneyimi olan Yeni Malatyaspor'daki başarısıyla dikkat  çekmişti. Bulut bu sezon başında göreve geldiği Aytemiz Alanyaspor'da da istikrarlı ve başarılı grafiğini sürdürüyor.

44 yaşındaki genç teknik adamın Trabzonspor'un en güçlü hoca adayları arasında yer aldığı, ancak yönetimin önce Alanyaspor yönetimini bu transfer için ikna etmeye çalıştığı ifade edildi.

Efsaneler gündemde 

Haberin Devamı

Bordo mavililer için konuşulan hoca adayları arasında iki efsanenin de adı geçiyor. Bu isimlerden biri Trabzonspor'un efsane futbolcusu Hami Mandıralı diğeri ise Fatih Tekke. 51 yaşındaki Hami Mandıralı daha önce iki kez Trabzonspor teknik direktörlüğü görevi yapmıştı.

Fatih Tekke haber bekliyor

Gündeme gelen bir başka hoca adayı olan 42 yaşındaki Fatih Tekke'nin ise eski takımı İstanbulspor ile de görüşme halinde olduğu öğrenildi. Ancak Tekke'nin İstanbulspor ile imza aşamasına gelen görüşmesini Trabzonspor için beklettiği öğrenildi. 

Şenol Güneş formulü

Trabzonspor'da Ünal Karaman'ın ardından takımın efsane ismi A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in sezon sonuna milli takımla beraber bordo mavili kulübü çalıştırması fikri de ortaya atıldı. Ancak Euro 2020'ye hazırlanan Güneş'in böyle bir görevi kabul etmesinin çok düşük ihtimal olduğu ifade edildi.

Hüseyin Çimşir ile devam edilebilir

Bu arada yönetimin takımın başına uygun bir isim bulamaması halinde Ünal Karaman'ın 1,5 yıldır yardımcılığını yapan eski futbolcusu Hüseyin Çimşir ile de sezonu tamamlama ihtimali bulunduğu öğrenildi.

Ünal Karaman Trabzon’dan ayrıldıTrabzonspor ile yollarını ayıran tecrübeli teknik adam Ünal Karaman, Trabzon’dan taraftarların sevgi gösterileri eşliğinde ayrıldı.
Haberle ilgili daha fazlası: