Hafıza kaybı yaşayan Datome, hastaneye kaldırıldı

Hafıza kaybı yaşayan Datome, hastaneye kaldırıldı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde Fenerbahçe Beko'nun Anadolu Efes'le oynadığı play-off final serisi beşinci maçında hafıza kaybı yaşayan sarı-lacivertli basketbolcu Luigi Datome, hastaneye kaldırıldı.

Haberin Devamı

Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko maçının üçüncü çeyreğinde Fenerbahçeli Luigi Datome saha kenarına geldi. İtalyan oyuncu, Fenerbahçe Kulüp Doktoru’na yakın zamanı hatırlamadığını iletti.

Yapılan incelemelerde Datome’nin hafıza kaybı yaşadığı belirlenince oyuncu soyunma odasına götürüldü. Doktor talimatıyla, Fenerbahçeli yıldızın hastaneye götürülmesine karar verildi.

Ambulans ekibinden doktorlar da soyunma odasına geldi. Daha sonra Datome’nin salondaki ambulansla hastaneye götürülemeyeceği belirtildi. Bu bilgiyi ise Anadolu Efes Kulüp Müdürü’nün ilettiği ve sarı lacivertlilere 112’nin aranmasının söylendiği öne sürüldü.

Risk almak istemeyen Fenerbahçe cephesi, maça gelen ofis ekibinden bir görevlinin aracıyla Datome’yi hastaneye götürdü. Anadolu Efes Kulüp Doktoru’nun ise konuyla bir ilgisi olmadığı, ayrıca Luigi Datome’nin yaklaşık 20 dakikalık bir hafıza kaybı yaşadığı öğrenildi.

Haberin Devamı

Öte yandan maç sonunda Anadolu Efes oyuncuları Dunston ve Larkin’in eşlerinin, akreditasyon kartı gerektiren alanda Fenerbahçe Beko soyunma odasına çok yakın bir mesafede galibiyeti dans ederek kutladıkları öğrenildi.

Datome'den iyi haber geldi!

Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ikinci yarısında başına aldığı darbeyle hafıza kaybı yaşayan ve hastaneye kaldırılan Datome'den iyi haber geldi. 

Durumunun iyi olduğu öğrenilen İtalyan oyuncunun birkaç saat daha müşahede altında tutulacağı belirtildi.

"Efes bizden daha iyiydi"Anadolu Efes'i aldığı galibiyetten dolayı tebrik eden Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic, "Bizden daha iyi oynadılar. Bir sonraki maça iyi hazırlanmamız gerekiyor. Sonuna kadar savaşan bir takımım var. Savaşmaya da devam edecekler" dedi.