GeriFutbol Gençlerin sağlığını tehlikeye atan korsan U maçlarına TFF’den şikayet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gençlerin sağlığını tehlikeye atan korsan U maçlarına TFF’den şikayet

Gençlerin sağlığını tehlikeye atan korsan U maçlarına TFF’den şikayet
Abone Olgoogle-news

Türkiye Futbol Federasyonu pandemi süreci nedeniyle Gelişim Ligleri ve amatör müsabakaları, ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan istişareler sonrasında henüz başlatmazken bazı organizatörlerin mevcut salgın koşullarını hiçe sayarak yaş kategorilerinde özel müsabaka ve turnuva düzenlemeleri şikayet konusu oldu.

Gelişim Ligleri’nde Maçların oynanmamasını fırsat bilen bazı kişiler, Akademi Ligleri olarak bilinen U10, U11, U12, U13 ve U14 kategorilerinde turnuvalar düzenlemek için hareke geçti. İnternet siteleri ve sosyal medyadan duyurularda bulunulurken kulüplere katılım için davetiyeler yollandığı belirlendi.

Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine aykırı olarak düzenlenmek istenen bu tür organizasyonlar için tek yetkili olan TFF’den de yazılı hiçbir onay alınmadığı ortaya çıktı. Ülkemizin salgın hastalıkla verdiği örnek mücadeleye gölge düşürecek bu organizasyonların önüne geçmek için harekete geçen Futbol Federasyonu’nun ilgili devlet kurumlarına organizasyonların önlenmesi için şikayette bulunduğu öğrenildi.

10-14 yaş arasındaki çocukların sağlığını tehlikeye sokan bu tür organizasyonlara katılım göstermemesi için de kulüplerin uyarıldığı belirtildi. Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında henüz başlatılmayan amatör müsabakalarla ilgili pandemi süreci yakından takip ediliyor.

 

Gençlerin sağlığını tehlikeye atan korsan U maçlarına TFF’den şikayet

"Sanal Oyunlar" ilk defa ve sadece Misli.com'da! Hemen oyna...

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle