GeriFutbol Gaziantep tek yürek olacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gaziantep tek yürek olacak

Gaziantep tek yürek olacak
Abone Olgoogle-news

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Bu sezon hedefimiz ilk 10” dedi.

Burak AKIN

Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, gazetecileri şehirde ağırlarken kulübün hedefleri hakkında önemli açıklamalar yaptı.. Kulübün herhangi bir borcu bulunmadığını ifade eden Büyükekşi, bu sezon için ilk 10 hedefi koyduklarını aktardı.

Büyükekşi, Romanya Milli Takımı için Sumudica'nın isminin geçtiğini ve bunun dış basında da yer aldığı belirterek, "Hocamıza Romanya'dan teklif vardı. Lucescu ile birlikte Sumudica'nın ismi geçiyordu. Tekliflerin önüne geçmek için sözleşme uzatma kararı aldık." dedi.

Gaziantep tek yürek olacak

33 bin kişilik statta 12 bin seyirci ortalamasıyla oynadıklarını kaydeden Büyükekşi, "Ortalamamızı 20 bine yükseltip kadınları tribüne çekmemiz gerek. Böylece kalite de artacaktır." ifadelerini kullandı.

Gaziantep Tek Yürek

Gaziantep Futbol Kulübü, 'Gaziantep Tek Yürek, Kırmızı-Siyaha Tam Destek' sloganıyla kampanya başlattı. Bu kapsamda Gaziantep ve İstanbul'da iki gala gecesi düzenlenecek.

Amaç Gaziantep'in yükselmesi

Gaziantep'in gerek sanayide, gerek gastronomide, gerekse turizmde olduğu gibi futboldaki başarısının da birlik ve beraberlikten geldiğini ifade eden Büyükekşi, amacın Gaziantep'in yükselmesi, daha ileriye gitmesi olunca herkesin bir araya geldiğini kaydetti.

Büyükekşi, birlik ve beraberliğin kendilerini daha ileriye götüreceğini aktararak, "2,5 ay önce ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla takımı ilk 10 içerisinde tutma konusunda bir hedef koyduk. Bu yolda da emin adımlarla ilerliyoruz." diye konuştu.

Takımı tüm şehirle kaynaştırmak için kampanya başlattıklarını belirten Büyükekşi, çatıda yaşanan birlik ve beraberliği tabana yaymayı hedeflediklerini kaydetti.

Gaziantep tek yürek olacak


İlerleyen günlerde Gaziantep ve İstanbul'da gala düzenleyerek kampanyayı büyüteceklerini aktaran Büyükekşi, şöyle devam etti:

"Kampanyada amaç sadece kulübe maddi destek sağlamak değil, önemli olan 10 lira da olsa, 100 lira da olsa, 100 bin lira da olsa 1 milyon lira da olsa, her kesimden insanların küçük ya da büyük miktarlarda buraya katkı sunmasını sağlamak ve sahiplenme duygusunu yaratabilmek. O nedenle bu mesajı çok önemsiyoruz. Hedefimiz, oyuncuların gelmek için can attığı ve buradan tekrar yükselerek gerek Türkiye'de gerekse yurt dışındaki takımlara transfer olmasını sağlayan bir kulüp olabilmek. Bunun için de gerek altyapıda gerekse profesyonel takımda önemli çalışmalar yapmak için çabalarımızı sürdürüyoruz."
Büyükekşi, cep telefonlarından "DESTEK" yazıp, 8827'ye mesaj yollayarak ya da "gfkstore.com.tr" web sitesinden forma alınabileceğini ve 3 bankadaki hesaplara para yatırarak, destek olunabileceğini söyledi.

Finansal yapı vurgusu

Gaziantep Valisi Davut Gül ise kampanyayı Gaziantep'in tamamının sahiplenmesi gerektiğini belirtti.

Gaziantep FK'nin şehrin kulübü, şehrin takımı olduğunu aktaran Gül, "Bizim geçmişte hem pozitif hem de negatif anlamda yaşadığımız tecrübeler var. Bu tecrübelerin olumsuz anlamda yaşanmaması için kulübümüzün altyapı ve ekonomik olarak güçlenmesi lazım. Şimdi olduğu gibi finansal yapısının güçlenerek, devam etmesi lazım." diye konuştu.

Toplantıya Gaziantep FK Başkan Yardımcısı Mahsun Altunkaya, Kurumsal İlişkiler ve İletişim Sorumlusu Cihan Koçer, Genel Sekreter Müslüm Özmen, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile spor yazarları katıldı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle